Rīgas zoodārzs dzimšanas dienā gaida apmeklētājus ar dzīvnieku uzvārdiem

Šogad Rīgas Zooloģiskais dārzs svinēs savu 102 gadu pastāvēšanas jubileju. Tuvojoties dzimšanas dienai, zoodārzs cenšas sarūpēt dāvanu gan saviem dzīvniekiem, gan arī apmeklētājiem, tā, piemēram, oktobra sākumā tika atklāta atjaunotā kamieļu māja, informēja Rīgas Zooloģiskais dārzs.

11. un 12.oktobrī gan zoodārzā Rīgā, gan arī tā filiālē "Cīruļi" notiks tradicionālais dzimšanas dienas pasākums "Dzīvnieku dienas".

Šajās dienās ciemos īpaši aicināti apmeklētāji, kuru vārdā vai uzvārdā ir dzīvnieka nosaukums.

Zoodārza viesi, kuri visa mūža garumā aktīvi popularizē dzīvnieku pasauli, saņems ieejas biļetes atlaidi 50 procentu apmērā no pamatcenas. Pasākumu atbalsta Latvijas lielākā saldumu ražotāja "Laima" lielkonfekte "Vāverīte".

Ja dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, tad papildus nepieciešams nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu (vai izdrukāt no interneta avota), kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu.

Sestdien un svētdien Latvijas abinieku un rāpuļu mājā no plkst. 12 līdz 16 darbosies radošā darbnīca, kurā katram apmeklētājam būs iespēja izvēlēties sev piemērotu nodarbi - salikt puzles, pildīt dažādus uzdevumus, kā arī pašiem pagatavot praktiskas lietas zoodārza dzīvniekiem.

Lai dažādotu zoodārza dzīvnieku ikdienu, arī tiem var uzdot dažādus uzdevumus – izknibināt gardumus no čiekuru spraugām, salmos sameklēt kārumus. Tas viss veicina dārza iemītnieku aktivitāti un labsajūtu.

Apmeklējot Dzīvnieku dienas Zoodārzā, var palepoties ar saviem labajiem darbiem, piemēram, elektroierīču atvienošanu no strāvas, kad tās nelieto. 2014.gadā Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācija (EAZA), kuras biedrs kopš 1992. gada ir arī Rīgas Zooloģiskais dārzs, aicina visus pasaules iedzīvotājus parūpēties par vidi, it sevišķi polārajos apgabalos, veicot ikdienā pavisam vienkāršus darbiņus – atslēgt no strāvas nelietotas elektroierīces, aizejot izslēgt gaismu.

Dzīvnieku dienās notiks arī tradicionālās sacensības - "Kurš dzīvnieks populārākais?"

Neklātienes sacensībās starp apmeklētājiem, kuru uzvārdā vai vārdā ir dzīvnieku nosaukums, zoodārza dzimšanas dienas svinību laikā norisinās jau vairākus gadus. Pērn Dzīvnieku dienās kopumā Rīgas zoodārzu un filiāli "Cīruļi" apmeklēja 1603 ar dzīvām radībām saistītu vārdu un uzvārdu nēsātāji, pārstāvot 32 zīdītājus, 43 putnu, 12 kukaiņu, 11 zivju un 2 rāpuļu sugu. Pirmajā trijniekā iekļuva dažādās valodās reģistrētie Lāči, Gaiļi un Cīruļi. Ļoti aktīvi bija arī Zaķi, Vanagi, Lūši, kā arī Gulbji. 2013.gada Dzīvnieku dienās zoodārzu apmeklēja 12 Vāveres, taču cerams, ka 2014.gadā, pateicoties saldumu ražotāja "Laima" lielkonfektes "Vāverīte" atbalstam, viņu būs daudz vairāk un Vāveres spēs pacīnīties par pirmajām vietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti