Dienas ziņas

Turpinās Ramatas purva ugunsgrēka dzēšanas darbi

Dienas ziņas

Balvos izveidots disku golfa laukums

Rīgas zoodārza lūšu mazuļiem doti vārdi

Rīgas zoodārzā svinīgi dod vārdu lūšu mazuļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Šodien Rīgas zoodārzā notiks svinīgā vārdu došanas ceremonija diviem lūšu mazuļiem. Jau ierasts, ka vārdus lūsēniem iesaka Jēkabpils iedzīvotāji.

Rīgas zoodārza informācijas dienesta vadītājs Māris Lielkalns skaidro, ka vārdus lūsēniem izvēlas tieši jēkabpilieši, jo šīs pilsētas ģerbonī attēlots lūsis:

Māris Lielkalns
00:00 / 00:56
Lejuplādēt
''Šodien pulksten 15 Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiks mazo lūsēnu kristīšana. Tātad šogad lūšu ģimenei – Kamēlijai un Rubīnam - ir piedzimuši divi mazuļi – puika un meitene. Viņi piedzima marta beigās. Tagad viņi ir krietni paaugušies un ir gatavi saņemt savus vārdus. Jēkabpils iedzīvotāji iesūtīja krietni daudz variantus, savukārt domes pārstāvji izvēlējās tos divus īstos – vienu puiku un vienu meiteņu vārdu. Un tas šodien pulksten 15 zināsim, kā sauks turpmāk mazos lūsēnus. Pasākuma ietvaros notiks ne tikai oficiālā vārda došana, bet, protams, būs arī gardums mazajiem lūsēniem un viņu vecākiem – torte, kuru turpat pie lūšu mītnes arī sagatavosim ēdamajā stāvoklī.''

Dižkaķēni saņems dāvanas un svinību cienīgu torti – liellopu gaļu ar paipalu olu dekorējumu.

Kamēlija un Rubīns zoodārzā mīt no 2011. gada un sekmīgi izaudzinājuši septiņus mazuļus.

 

Rīgas Zooloģiskais dārzs jau vairāk nekā 20 gadus sekmīgi piedalās lūšu vairošanas programmā (ESB –Eiropas ciltsgrāmata, to uztur Šverīnes zoodārzs Vācijā). Lūši no Latvijas ir ģenētiski ļoti augstvērtīgi. Pēdējo 10 gadu laikā lūsēni nosūtīti uz citiem zoodārziem Igaunijā, Lietuvā, Skotijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Ukrainā un Japānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti