Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Ukrainā turpinās cīņas un apšaudes

Zooloģiskais dārzs gatavojas vērienīgām pārmaiņām

Rīgas zoodārzā plāno pārmaiņas – izveidos četru sezonu bioparku

Tuvākajos gados Rīgas Zooloģiskajā dārzā gaidāmas lielas pārmaiņas. Pērn apstiprināts tā attīstības plāns līdz 2035. gadam. Tas paredz izveidot četru sezonu bioparku, ļaujot apmeklētājiem nonākt vairākās pasaules daļās – Āfrikā, Austrālijā, Dienvidamerikā, Eirāzijā un Dienvidaustrumāzijā.

Arī ziemas periodā Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs nesnauž. Neguļ ne dzīvnieki, ne dārza darbinieki. Tuvākajos gados Rīgas zoodārzā gaidāmas lielas pārmaiņas. Pērn apstiprināts tā attīstības plāns līdz 2035. gadam, kas paredz izveidot četru sezonu bioparku, ļaujot apmeklētājiem nonākt vairākās pasaules daļās, jūtoties kā dabas sastāvdaļai un esot vienā acu līmenī ar gandrīz jebkuru dzīvnieku.

Dzīvnieku kopēja Marika Pētersone stāsta – lielākā daļa dzīvnieku ziemā jūtas labi. Gan tie, kas nākuši no siltākām zemēm, gan vietējie: "Lūši jūtas labi. Viņiem patīk, ka ir mazliet auksts. Šodien viņiem ir laba barība, trusis. Viņiem šodien ir ļoti labi."

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis: "Pašreiz man aiz muguras ir neapgūtā teritorija, kur paredzēts plāna pirmais posms – Himalaji. Taps Tibetas ciems un mākslīgi-dabiskais klinšu veidojums, kas apmeklētājiem radīs iespaidu, ka viņš ir Tibetas kalnos."`

Himalaji attīstības plānā ir kā pirmais veicamais darbs. Ja viss ritēs raiti, jau šogad vai nākamgad ekspozīcija varētu būt gatava. Zoodārza iemītniekiem pievienosies sniega leopardi un Āzijas brūnie lāči.

"Tad ir lielākā sadaļa – Āfrika. Te redziet mūsu galveno vadmotīvu – balto degunradzi. Lielie kaķi vienmēr visiem patīk – gepards. No nīlzirgiem kā sugas zoodārzs neatsakās, bet esam pieņēmuši lēmumu, ka mums būs pundurnīlzirgs. Izmēros nedaudz mazāks nīlzirgs, bet tajā pašā laikā krietni aktīvāks un komunikablāks," pauda Rudzītis.

Liels uzsvars tiks likts uz iekštelpu ekspozīcijām, lai zoodārzs būtu interesantāks apmeklētājiem visa gada garumā.

"Apmeklētājs jutīsies kā dabas sastāvdaļa un būs vienā līmenī, vienā acu skatienā ar faktiski jebkuru dzīvnieku. Jūs nestāvēsiet ne augšā, ne lejā, bet būsiet vienlīdzīgi," pārmaiņas raksturoja Rudzītis.

Līdz 2035. gadam pārbūve skars lielāko daļu zoodārza teritorijas. Tiks paplašināta arī jau esošā tropu māja. Kopumā zoodārza iemītniekiem pievienosies vēl 30–35 sugas, to skaitā sniega leopardi, pundurnīlzirgi un baltais degunradzis, kā arī pingvīni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti