Rīgas zoodārzā ieradušies pirmie jaunie «Āfrikas savannas» zvēri; ekspozīciju atklās oktobrī

Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradušies pirmie jaunie „Āfrikas savannas” dzīvnieki – dižantilopes, antilopes impalas un Kērka dikdiki. Pašlaik vēl dzīvnieki aprod ar kopējiem un mācās sadzīvot kopā, bet 11. oktobrī, dažas dienas pirms Rīgas zoodārza jubilejas, apmeklētāji pirmoreiz varēs iepazīt vairāk nekā 300 metrus garo „savannas” apskates taku.

Jaunie dzīvnieki ar ''Latvijas Mobilā telefona'' finansiālu atbalstu atvesti no citiem Eiropas zoodārziem, un drīzumā viņiem pievienosies vēl citi. Dažus no tiem varēs apskatīt jau pirms oktobra.

Māris Lielkalns par jaunajiem dzīvniekiem Rīgas Zooloģiskajā dārzāMāra Rozenberga

  „Augustā un septembrī ieradīsies vēl pāris dižantilopes, impalas un Geladas pērtiķi. Kamēr „Āfrikas savanna” vēl nav atvērta, impalas jau ir apskatāmas pagaidu mītnē blakus zebrām. Tur var redzēt tādus brūni baltus dzīvniekus ar melniem plankumiem, strīpām un visai lieliem ragiem. Bet nākamnedēļ mēs plānojam rādīt arī mūsu mazākos antilopīšus – Kērka dikdikus. Lai nebūtu izbrīns par izmēru, jāsaka, ka Kērka dikdiks ir tāda vidēja suņa augumā. Bet tas ir krietni smalkāks un sver apmēram 4-5 kilogramus. Tas būs mazliet pārsteigums apmeklētājiem,” stāsta Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti