Sadaļas Sadaļas

Rīgas zoodārzā ieradīsies topošā Vides izglītības centra pirmie iemītnieki – čūskas un ķirzakas

Rīgas Zooloģiskajā dārzā oktobra sākumā no Vācijas un Polijas ieradīsies pirmie jaunbūvējamā Vides izglītības centra iemītnieki – divi tievastes kāpelētājzalkši no Plockas Polijā, pieci austrumu prievīšzalkši no Minsteres Vācijā  un divas krāšņas ķirzakas – rakstainās dzelkšņastes no Berlīnes zoodārza, informēja Rīgas zoodārza runas vīrs Māris Lielkalns.

Līdz jaunās ēkas nodošanai ekspluatācijā eksotiskie rāpuļi mitināsies būvlaukumam līdzās esošajā ēkā.

Jaunais Vides izglītības centrs būs savā ziņā unikāla būve, kurā semināru telpas, trīs mācību klašu un izstāžu zāles kompleksā būs integrētas arī apmeklētājiem aplūkojamas dzīvnieku ekspozīcijas un kā skatuve izmantojama brīvdabas klase. Nepieciešamības gadījumā visas telpas būs transformējamas par vienu lielu konferenču zāli, savukārt par mācību klašu logiem kalpos apmeklētājiem no ārtelpas aplūkojamas dzīvnieku ekspozīcijas, kurās iejutīsies mazie pērtiķīši kalitriksi, sliņķi, bruņneši un citi nelieli, bet interesanti dzīvnieki.

Mācību klašu iekārtojumā būtiska vieta atvēlēta arī ievērojamam skaitam nelielu dzīvnieku ekspozīciju – rāpuļiem, abiniekiem, kukaiņiem un grauzējiem. Šie dzīvnieki tiks izmantoti apmācības procesā. Pēc nodošanas ekspluatācijā, kas plānota 2022. – 2023. gadu mijā, uz jaunajām telpām pārcelsies Rīgas Zooloģiskā dārza “ZooSkola”, kura šobrīd interesentiem gatava piedāvāt  ekskursijas par deviņām un mācību nodarbības par divdesmit deviņām tēmām. 

Latvijai unikālā, energoefektīvā būve top, demontējot un pārbūvējot 1911. gadā būvēto zoodārza veco Pērtiķu mītni. Būvprojektu izstrādāja SIA “BM-projekts” un to 1,5  gadu laikā apņēmušies realizēt būvnieki no PS “Lemisele AG” (ietverot personu apvienību SIA “TRIGONEBŪVE” un SIA “Cander Būve”).

Projekts tiek realizēts ar Rīgas domes atbalstu, Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Vides monitoringa, kontroles un izglītības projekts” ietvaros, un tā kopējās izmaksas ir 2 106 207 eiro, no tiem 1,7 miljoni eiro ir Kohēzijas fonda finansējums.

Nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru pārbūves Latvijas Dabas muzejā, Nacionālajā botāniskajā dārzā un Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tiek veiktas Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt