Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Animācijas filmiņa par Padures muižu

Rīgas parkos ierīko suņu pasta stabiņus

Rīgas parkos ierīko suņu pasta stabiņus

Pacelt kāju un atstāt vēstuli citiem sugas brāļiem, taču darīt to tā, lai nekaitētu krūmiem un augiem – šāda ideja tiek īstenota Rīgas parkos, kur ierīkoti suņu pasta stabiņi – apstāšanās vietas, kur dzīvniekiem iezīmēt savu teritoriju. Tādējādi dārznieki cenšas pasargāt apstādījumus.

Uzvaras parkā uzstādīti astoņi stabiņi un apkārtnes suņu saimnieki tos jau ievērojuši.

“Man jau liekas, ka lieliska ideja, lai nebūtu tās mājas un koki, un apstādījumi piečurāti un viss pietaisīts apkārt, nu, ja jau saimnieks savāc, tad nekādu problēmu jau nevajadzētu būt, bet  ideja laba,” vērtē suņa Robija saimnieks Andris Apšvalks.

Savukārt taksenītes Lolas saimnieks gan saka – ideja laba, taču – ko stabiņš īsti nozīmē, uzreiz saprast nevar.

Andrejs Morozovs bilst:

“Es nesaprotu, kāpēc tur attēlota aploksne, vienmēr taču ir bijusi cita piktogramma, lai savāc pēc suņa, katrs saimnieks nēsā līdzi maisiņu, lai savāktu aiz sava suņa, tāpēc es domāju, ka šo aploksni nesapratīs.”

Suņu pasts Eiropas pilsētu parkos nav jaunums. Dārznieki tos atzinuši par labu veidu, kā pasargāt apstādījumus no kodīgā suņu urīna. Pirms nepilnas nedēļas gandrīz 20 šādi stabiņi uzstādīti vairākos parkos Pārdaugavā, tos plānots ieviest arī citur Rīgā.

“Mūsu mērķis ir samazināt suņu čurāšanu uz apstādījumiem, jo, pirmkārt, tie bojā gan kokus, gan krūmus, gan ziedus; un otrs iemesls ir tas, ka jāatceras – ja suns čurā uz apstādījumiem, pēc tam tos apstādījumus kāds kopj un tas nav visai patīkami, ja jāravē puķu dobe, kas smird,” skaidro SIA “Rīgas dārzi un parki” Pārdaugavas iecirkņa speciāliste Elīna Banga.

Suņi iepazīstas saošņājoties un atstāj savus ziņojumus citiem rējējiem apkārtnes puķu dobēs, uz koku un krūmu saknēm. Šīs savdabīgās vēstules īpaši nepatīk skujeņiem.

Elīna Banga stāsta: “Viņi sāk dzeltēt un lēnām atmet skujas. Viņiem nezin kāpēc patīk ]čurāt] tieši uz tiem jaunstādītiem kokiem, un tiem ir ļoti bīstami tas, ka viņi čurā virsū, tur rodas plaisas, plaisās iet mitrums, tas izraisa trupi, tur iet kukaiņi, un tas augs lēnā garā beidzas nost.”

Diemžēl šonedēļ Uzvaras parka dārznieki jau pieredzējuši, ka divi  stabiņi, kas uzstādīti tikai pirms nepilnas nedēļas, izrauti un iemesti blakus esošajā dīķīti.

Tie izvilkti un ierakti atpakaļ savās vietās.

“Gatavosim vēl, cilvēkiem patīk, suņiem arī, un, ja viens tur jau ir pačurājis, tad nāk nākamais un to turpina,” uzsver Banga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt