Rīgas dome vairākiem parkiem piešķirs nosaukumus; plāno sākt veidot dārzu reģistru

Nākamajā Rīgas domes sēdē deputāti lems par jaunu nosaukumu piešķiršanu trim parkiem. Kāda teritorija Latgales priekšpilsētā taps par Erevānas dārzu, pie atjaunotā Nacionālā mākslas muzeja būs gleznotāja Jaņa Rozentāla laukums, savukārt parks Dārziņu apkaimē, iespējams, iegūs mākslinieka Vladimira Kudojara vārdu. Kārtējais lēmums par jaunu nosaukumu piešķiršanu domē varētu rosināt diskusijas arī par nepieciešamību savest kārtībā Rīgas dārzu un parku saimniecību, kam atšķirībā no ielām nav izveidots pat alfabētisks saraksts.

Septembra beigās ekspluatācijā plānots nodot labiekārtotu dārzu Balvu ielā 17 Latgales priekšpilsētā. Dārza plānošanā izmantotas Rīgas sadraudzības pilsētas Erevānas kontūras, dārza celiņos izmantoti Armēnijas nacionālie elementi, bet bērnu rotaļlaukumu domāts veidot saules formā, simbolizējot armēņu tautas sirsnību un ģimenes vērtības. Savukārt plūstošās apstādījumu līnijas atgādinot Armēnijas upju līkumus un veiksmīgi iekļaujoties Maskavas forštates kultūrvidē. Tā teikts Rīgas domes lemšanai sagatavotajā lēmumprojektā, kurā argumentēts ierosinājums dārzam piešķirt Erevānas nosaukumu.

Dārza projektu finansējuši armēņu uzņēmēji, bet Erevānas pašvaldība uzdāvinājusi 16 soliņus un 10 atkritumu urnas armēņu dizaina formās. Dāvinājumam ar dārza nosaukumu gan saistības nav, apgalvo Rīgas būvvaldes pilsētvides objektu komisijas vadītājs Uldis Freimentāls:

''Ar urnām saistības nebūs, taču labiekārtošanas darbi ir izmaksas, un ja tos ir iespējams segt no privāta finansējuma, dāvinājuma, es domāju, tas ir pilsētai izdevīgi un atbalstāms. (..) Tematiski izveidojot jaunu labiekārtotu teritoriju, tai ir nepieciešams vārds, ar ko viņu identificēt. (..) ''

Savukārt saistībā ar latviešu glezniecības pamatlicēja Jaņa Rozentāla 150. jubileju būvvalde rosina viņa vārdā nosaukt laukumu pie Nacionālā mākslas muzeja, pie kura atrodas pirms 80 gadiem atklātais piemineklis Janim Rozentālam.

Turpmāk Nacionālā mākslas muzeja adrese būs ne vairs Krišjāņa Valdemāra iela 10, bet gan Jaņa Rozentāla laukums 1.

Tikmēr pagaidām bez Pilsētas attīstības komitejas atbalsta palika būvvaldes priekšlikums Dārziņu apkaimē kādam zemes gabalam dot mākslinieka Vladimira Kudojara vārdu. Opozīcijas deputāti Olafs Pulks no «Vienotības» un Andris Lācis no Nacionālās apvienības iebilda, ka jaunveidojamajā parkā atrodas privātīpašumi.

Kamēr domnieki izšķirsies, vai daļēji ar privātmājām apbūvētai teritorijai piešķirt parka statusu un mākslinieka vārdu,

Rīgas būvvalde apņēmusies nākotnē savest kārtībā visu dārzu un parku nosaukumu saimniecību. Pilsētvides objektu komisijas vadītājs Uldis Freimentāls tagad pat nevar pateikt, cik parku īsti Rīgā ir.

''Rīgas pilsētā ir labs piemērs, kā tiek uzskaitīti ielu nosaukumi, tātad ir ielu alfabētiskais saraksts, kurā nāk klāt katrs jaunais nosaukums. Vienmēr ir iespēja apskatīt vienā dokumentā visus ielu nosaukumus. Bet par dārziem un parkiem nosaukumi sistemātiski sakārtoti nav - tie ir iekļauti pilsētas plānojumā, kartēs informācija ir pieejama. Pozitīvi būtu tas, ja mēs spētu izveidot visu pilsētā esošo dārzu un parku nosaukumu sarakstu. Cik Rīgā ir dārzu un parku - precīzi nepateikšu, bet ir pietiekoši.''

Turklāt parku skaits nesakrīt ar nosaukumu skaitu, jo mēdzot būt daudz gadījumu, kad vienam skvēram, dārzam vai parkam ir par trīs nosaukumi, par kuriem domē īstas skaidrības patlaban nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti