Dienas ziņas

Ludzā durvis ver šūšanas cehs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

10 Riebiņu novada ezeros noteikta licencēta makšķerēšana

Riebiņu novada ezeros atjauno zivju resursus

Latgale ir ezeriem bagātākais reģions, un arvien vairāk pašvaldības iesaistās savā teritorijā esošo ezeru apsaimniekošanā un labiekārtošanā. Lielu atbalstu sniedz arī Zivju fonds. Arī Riebiņu novadā realizēti vairāki projekti, un šogad turpinās darbs zivju resursu pavairošanai. Uz ezeriem notiek arī reidi malu zvejniecības apkarošanai.       

Riebiņu novadā jau kopš 2011.gada aktīvi apgūts Zivju fonda finansējums zivju resursu pavairošanai un atražošanai. Novada teritorijā atrodas 32 ezeri, no tiem 10 ezeros jau notiek licencēta makšķerēšana.

Riebiņu novada domes attīstības un plānošanas daļas vadītāja Inese Jakovele stāsta, ka šogad plānots ielaist Rušonas ezerā 50 000 zandartu un Bicānu, Jašas, Kategradas ezerā kopā 25 00 līdaku mazuļus.

“2016.gadā mums jau ir pārdots 1900 licences, kas ir uz pusi vairāk nekā 2015.gadā. Pagaidām par rūpniecisko zveju netiek runāts, jo mēs gribam sakārtot jautājumus ar zivju resursiem,” saka Jakovela.

“Ja mēs redzēsim, ka zivju resursu ir daudz, tad, es domāju, mēs runāsim arī par rūpniecisko zveju, bet rūpnieciskā zveja iespējama tikai Rušona ezerā,” norāda domes pārstāve.

Malu zvejniecības līmenis pēdējo gadu laikā šaipus ir krities – tas skaidrojams gan ar cilvēku izpratnes palielināšanos, gan bargajiem sodiem, kas draud malu zvejniekiem par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem – no 15 līdz 350 eiro.

Kārtību Riebiņu pusē uz ezeriem regulē pašvaldības kārtībnieki, kuri šogad jau ir noformējuši 36 administratīvos protokolus.

Riebiņu novada kārtībnieks Ainārs Kalvāns norāda, ka kārtībnieku galvenais mērķis nav sodīt, “mūsu mērķis ir tos cilvēkus izglītot, pāraudzināt, lai viņš tādas darbības turpmāk neatkārtotu”.  

Riebiņu novadā makšķernieku kartes iespējams iegādāties trīs vietās – Riebiņos, Stabulniekos un Galēnos. Taču tās iespējams iegādāties arī internetā, tāpēc aizbildinājumi, ka tirdzniecības vietā to nav bijis, neatbrīvo no atbildības.

Riebiņu novada kārtībnieki atgādina, ka viņu galvenais mērķis ir nevis sodīt pārkāpējus, bet izglītot, jo zvejošanas ierobežojumi ir būtiski ezeru resursu saglabāšanai, par ko atbildīgi nākamo paaudžu priekšā esam tikai mēs paši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti