Sadaļas Sadaļas

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Režisora Krilova vārna Tipe izmanto privilēģijas - kumelīšu vannas un pedikīru

Pēteris Krilovs ir latviešu režisors un skatuves mākslas pedagogs. Iestudējis izrādes gandrīz visos Latvijas teātros. Viņa režisētā dokumentālā filma "Starp debesīm un zemi. Augšdaugava" saņēmusi Lielā Kristapa balvu. Jau 12 gadus kopā ar režisoru ir arī vārna Tipe, kas varētu nodzīvot pat 80 gadus un kurai Krilovs ir nolēmis stingri turēties līdzi.

Vairāk nekā 20 gadus Pēteris Krilovs ir pasniedzējs Kultūras akadēmijā. Tikmēr vārna vārdā Tipe ir pilntiesīga Krilovu ģimenes locekle jau 12 gadus.

Brīvdienu rītos putnam vislabāk patīk rosīties uz palodzes. Brokastis gan kopā ar saimniekiem Tipe neietur, vārna labprātāk ēd vienatnē – tā vārnām esot ierasts. Lielākie kārumi ir gaļa un sviests.

Tipei kā jau mājas vārnai nākušas klāt arī vairākas citas privilēģijas – saimnieki viņu liek kumelīšu vannā un pat taisa pedikīru.

Tomēr, lai arī vārna ar cilvēkiem dzīvo kopā jau otro gadu desmitu, mīlināties ar cilvēkiem Tipei ne visai patīk.

Režisora mājās nevienam nelaimē nonākušam dzīvnieciņam  palīdzību neatteiks. Savulaik Pēterim nācies palīdzēt ārstēt gan sasirgušus zirgus, gan govis. Tāpat nācis uzņemties rūpes par noklīdušu kaķēnu. Arī Tipe Krilovu ģimenē nonāca krīzes situācijā.

Sākumā Krilovu ģimene domāja, ka slimo vārnu izārstēs un laidīs atpakaļ laukā, bet atklājās, ka putna ievainojumi ir pārāk nopietni.

Mākslinieks atzīst, ka sadraudzēties nebijis viegli. Tipe ir liela individuāliste un dažreiz pat režisora rokas rotājuši putna knābja atstātie zilumi. Tās gan vairs tikai atmiņas – abi tagad viens otru izprot daudz labāk.

Pēteris novērojis, ka vārnas ir ļoti sociālas - vienmēr turas kopā, sasaucas un apzina, kur dzīvo vēl citas. Arī Tipei nu jau vairākus gadus ir draugs. Krilovi pieļauj, ka tas ir kāds radinieks no Tipes vecās dzīves.

Vārnas dzīvojot samērā ilgi, tāpēc režisors stingi nolēmis turēties līdzi vārnas gadu gājumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt