Dienas ziņas

Satversmes tiesa pārskata tiesnešu algu sistēmu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknes skolēni dodas meža ekspedīcijā

Rēzeknes skolēni meža ekspedīcijā pēta lielāko Latvijas ekosistēmu

Rēzeknes pilsētas un novada 6. klases skolēni ''Latvijas Valsts mežu'' organizētā izglītojošā pasākumā “Meža ekspedīcija” izzināja lielāko Latvijas ekosistēmu. Pārgājienā pa mežu masīvu bērni iepazinās ar apsaimniekošanas procesiem, te mītošajiem dzīvniekiem, atpūtas iespējām, kā arī koksnes pielietojumu ikdienā. Meža ekspedīcija ir labs kompetenču izglītības piemērs, kā sniegt zināšanas un prasmes un radīt bērnos vēlmi izzināt vairāk.

Divus kilometrus garā pārgājienā pa mežu Rēzeknes pilsētas skolu sestklasnieki, kā arī klase no Gaigalavas pamatskolas, kopskaitā 180 dalībnieki, 10 pieturas punktos mežziņu vadībā iepazīst vienu no lielākajām Latvijas dabas vērtībām – mežu un tā apsaimniekošanu.

"Bērni dabā mācās par mežu un uzzina, kā mērīt koka augstumu, kas tiek saražots no koka, kādi produkti, ko mēs ikdienā lietojam. Viņi uzzina, kā mēs audzējam, kā mēs kopjam mežu, arī kā mēs aizsargājam mežu," stāsta Dainis Rudzītis, "Latvijas Valsts mežu" Ziemeļlatgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs.

Sākot maršrutu, skolēni dalīti grupās, katra no tām rod atbildes uz radošiem un praktiskiem uzdevumiem. Rēzeknes pilsētas tuvumā esošajā mežu masīvā viņi iziet cauri vairākiem meža cikliem. Skolēni redz, ka nobriedušā mežā ir veikta atjaunojošā izciršana un teritorija tiek gatavota jaunaudzei, kā arī novērtē, kā ir ieaugušas iepriekš stādītas eglītes. Pārgājiens ilgst aptuveni trīs stundas, un bērni katrā pieturas punktā uzzina ko jaunu.

"Lūsim, kad viņš atstāj pēdas, nav redzami nagi. Kāpēc tā? Jo viņš tāpat kā kaķis paslēpj nagus iekšā," zinībās dalās Agnese Buravceva, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas 6.a klases skolniece.

"Dabas zinībās mēs par šīm tēmām baigi daudz nemācījāmies. Tāpēc ir jauki aizbraukt uz mežu un paskatīties, kas notiek," izbraucienu slavē Samanta Viļuma, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas 6.a klases skolniece.

Savukārt Jegors Mihins, Rēzeknes 2. vidusskolas 6. klases skolnieks, ir iemācījies, ka pastāv mizgrauži, kas ēd kokus, un apstiprina, ka dabā ir interesantāk mācīties nekā klasē.

Piedzīvojums mežā saliedē arī klases kolektīvu, kas ir īpaši svarīgai tieši mācību gada sākumā. Lai arī meža ekspedīcija izjauc ikdienas stundu plānu, ceļā uz kompetenču izglītību šis ir pozitīvs piemērs, kā organizēt daudzpusīgu apguves procesu, vairojot skolēnu zināšanas, prasmes un attieksmi.

"Bērni visu dienu pavada mežā. Viņi gūst ļoti daudz jaunu zināšanu. Ne tikai par mežu, protams, vides mācība, sociālās zinības utt.," norāda Gaigalavas pamatskolas skolotāja Ērika Bozoviča.

"Latvijas Valsts meži" šāda veida pārgājienus organizē divas reizes gadā. Nākamā tikšanās ar skolēniem gaidāma pavasarī Meža dienās, savukārt visa gada garumā notiks pasākumi programmas “Mammadaba” gaitā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti