Rāznas ezera zivju bojāejas iemeslus vēl nav izdevies noskaidrot; aizdomas par slimību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc masveida zušu un ķīšu bojāejas Rāznas ezerā Dabas aizsardzības pārvaldei arvien nav izdevies noskaidrot, kādēļ zivis nobeigušās. Noņemtie ūdens paraugi rāda ļoti augstu kvalitāti, tādēļ dienesti noraida iespēju, ka zivīm pietrūcis skābekļa. Tagad speciālisti turpina pētīt pašas nobeigušās zivis, tomēr vērš uzmanību, ka radusies situācija nav cilvēkiem bīstama.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Diāna Selecka
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Diāna Selecka Latvijas Radio norādīja, ka institūtā "BIOR" turpinās zivju paraugu histoloģisko izmeklējumu testēšana, lai pārliecinātos, vai zivju bojāejas iemesls nav saistīts ar veselības stāvokli.

"Zivju slimība, parazīti, vecums – ļoti daudzi aspekti, kas šobrīd tiek pārbaudīti. Rāznas ezera zvejnieki turpina zvejot zivis. Mēs bijām izbraukumā, arī nofilmējām vairākus dzīvus zušus, spirgtus un labus, un arī cita veida zivis," viņa sacīja.

Selecka atzina – makšķernieki turpina ķert zivis un lietot tās uzturā, bet nav dzirdēts, ka pēc tā būtu atgadījies kas slikts, tā kā cilvēkam nekas bīstams šajā situācijā nav.

KONTEKSTS:

Dabas aizsardzības pārvaldē septembra sākumā informēja, ka zušu un ķīšu bojāeju Rāznas ezerā, iespējams, veicinājis skābekļa trūkums, tomēr zinātniskā institūta "BIOR" pētnieki, ņemot vērā ezera specifiku un lielumu, par to nebija pārliecināti, tādēļ izskata arī citus iespējamos zivju bojāejas iemeslus.

Kaunatas apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Aleksāns atzina, ka Rāznas ezeram zivju bojāeja ir traģēdija. "Rāzna un zutis, – tā ir bagātība un vērtība. Šo vērtību esam zaudējuši uz vairākiem gadiem," viņš teica.                    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti