Dienas ziņas

Liepājas pusē pašvaldības vērtē jauno teritoriju modeli

Dienas ziņas

Talsu veselības centrā jauni speciālisti

Reidos konstatē makšķerēšanas pārkāpumus

Rāznas ezerā ar zemledus makšķerēšanu nodarbojas gan likumīgi, gan nelikumīgi

Ik dienu uz Rāznas ezeru ierodas zemledus makšķernieki, tīkodami noķert lielo līdaku. Savukārt dabas aizsardzības inspektori arī ziemā pārbauda, vai šie makšķernieki ievēro visus noteikumus.

"Viņiem ir viena makšķerīte, vai tā ir momža galā vai ar bļitku," saka Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības vecākais speciālists Dainis Tučs. "Viņi makšķerē un blakus var atrasties tikai viena ūda, karodziņš (..) Šinī brīdī daudziem līdzi ir divas un tad ir makšķerīte," pauž Tučs.

Reida laikā satiktajiem makšķerniekiem ir makšķernieku kartes. Pārkāpumi netiek fiksēti.

Ezera vidū konstatētas izliktas rūpnieciskās zvejošanas ūdas. "Viss kārtībā. Ir arī marķējums," uzsver Tučs.

Savukārt tuvāk krastam atklātas arī trīs ar marķējuma karodziņiem neatzīmētas bezsaimnieka ūdas, kas ir likuma pārkāpums.

Šis makšķerēšanas paņēmiens ļauj ar ēsmā uzspraustu zivi noķert līdaku. "Te ir tīrs āliņģis," situāciju raksturo Tučs. "Pieejot pie āliņģa, mēs neredzam, ka būtu copes kastīte, kāds būtu sēdējis. Kāju nospiedumi vai kaut kas. (..) Redziet, bija mazliet sniedziņš aizrausts blakus. (..) Tā ir skrūvīte, (..) šādu skaistu šogad pirmo reizi redzu," norādīja Tučs.

Ja makšķernieks nav pieķerts pie rokas, ir grūti pierādīt viņa pārkāpumu. Kad ledu klāj sniegs, var izsekot pēdas vai arī cerēt, ka vainīgais pats godprātīgi atzīstas.

"Veicot pārbaudi, gāju garām. Skatos, makšķernieks copē un viņam blakus ir divi karodziņi, (..) piegāju klāt, pārbaudīju makšķerēšanas karti un atzinās, ka tie karodziņi pieder viņam," sacīja Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais valsts vides inspektors Aleksandrs Savičs.

Aleksandrs - makšķernieks, kurš pārkāpis noteikumus - saka, ka likumus nav zinājis.
"Es nezināju šo likumu, ka nedrīkst izmantot divus karodziņus un ar makšķerīti ķert. (..) Man interneta nav, un es nezinu likumus. Agrāk varēja. Katru dienu uz ezeru es nenāku. Divas reizes nedēļā," uzsver Aleksandrs.

Inspektori novērojuši - makšķernieki kļuvuši apzinīgāki un pārkāpumu skaits samazinās. Jaunākās izmaiņas noteikumos stāsies spēkā no 1. marta, kad nārsta laikā aizliegta makšķerēšana ar ūdām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt