Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds II

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds V

Ķepa uz sirds III

Rakstniece Gundega Repše no sava baltā runča mācās dzīves dinamiku un palīdz Eifrai meklēt saimnieku

Rakstniecei Gundegai Repšei viņas mīlulis baltais persiešu runcis Kilimandžāro māca dzīves dinamiku. Bet pati rakstniece piekrita LTV raidījuma “Ķepa uz sirds” aicinājumam un kļuva par krustmāti suņu meitenei Eifrai, kura dzīvo patversmē un ļoti gaida savu īsto saimnieku.

Mīlestība pret dzīvo radību un alkas pašai pēc sava dzīvnieka Gundegu Repši pavadījušas visu bērnību, tāpēc pieaugot viņa piepildīja sev bērnībā apsolīto un atveda mājās savu sapņu suni.

Labradora šķirnes skaistulis vārdā Pedro pie rakstnieces nodzīvoja 13 skaistus gadus un kļuva par labu draugu arī runcim Kilimandžāro. Kad suns aizgāja citās sfērās, kaķis gāja uz Pedro mājiņu un meklēja viņu.

Lai gan rakstniece vienmēr sevi bija uzskatījusi par suņu cilvēku, kaķa ienākšana viņas dzīvē salauza vairākus iepriekš izveidojušos stereotipus par to, kāds šis dzīvnieks patiesībā ir.

No vienas puses, viņu raksturs, neatkarība un patstāvība fascinēja, “bet nemācēju ar viņiem apieties”, un arī daudzi priekšstati bija tādi “veceņu stāstiņi”, atzina rakstniece.

Viņa no runča Kilimandžāro katru dienu iemācas kaut ko jaunu, piemēram, nepārstrādāties un priecāties par katru nodzīvoto dienu.

Viņš māca saimniecei dzīves dinamiku, atnāk pie datora un parāda – “viss, pietiek, šai brīdī liecies mierā, dzīve ir forša, paskrienam pa saulīti, darām kopā”.

Lai gan rakstniece cilvēkus nemēdz šķirot, viņa nevar rast kopīgu valodu ar cilvēkiem, kuri izjūt nepatiku pret dzīvajām radībām.

Un viņa ir pieņēmusi raidījuma aicinājumu - doties uz dzīvnieku patversmi, lai palīdzētu kādam īpašam sunim meklēt mājas. Gundega Repše dzīvnieku patversmē bijusi jau iepriekš, bet par gaidāmo apciemojumu viņa bija visai satraukta.

“Baidos ieraudzīt vaigu vaigā cilvēka mežonīguma pēdas, [..] jo tad rodas naids, kas ikdienā manā dzīvē nefigurē,” viņa atzina.

Bet patversmē ar suņu meiteni Eifru kopīgu valodu izdodas atrast uzreiz.

Pēc aktīvās pastaigas rakstniece ir pārliecināta, ka sava draudzīgā un aktīvā rakstura dēļ kucīte Eifra ātri vien tiks pie saimnieka, kuru varēs saukt par savējo.

Eifrai ir divi gadi, viņas saimnieki mainīja dzīves vietu, un viņai neatradās vairs vieta jaunajā dzīvē, viņa nonāca patversmē.

“Bet viņa ir brīnums – dažās minūtēs viņa ar mīļiem vārdiem un uzmanību pārvērtās, tas nozīmē, ka viņa ir viegli dresējama,” atzina Repše.

Eifra ir ļoti sirsnīga un aktīva suņu meitene, kura būs piemērota arī ģimenēm, kurās aug bērni.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt