Ragaciema lācis Bargais pārvests uz Rīgas zoodārzu

Ragaciema lācis Bargais, kas pieder bijušajam boksa un svarcelšanas trenerim Aivaram Riteniekam, pārvietots uz Rīgas Zooloģisko dārzu. Lācis aizvests, lai nodrošinātu dzīvniekam labturību un garantētu sabiedrības drošību.

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti vairākkārt pārbaudījuši mītni, un secinājuši, ka lāča dzīves apstākļi nav uzlabojušies. Saimniekam bieži noformēti pārkāpumu protokoli, norādot, ka jāuzlabo labturība, biežāk jātīra būris un jādažādo barība. Turklāt būrim nebija papildus nožogojuma un ikviens varēja pieiet pie lāča un iebāzt rokas. Bija saņemtas arī kaimiņu sūdzības.

Aivars Ritenieks lācim bija ļoti pieķēries. Pirms 20 gadiem viņš pieņēma nevienam nevajadzīgu lācēnu. Vīrietis allaž uzsvēra, ka lāci nevienam neatdos, gatavojās Bargajam būvēt jaunu būri un vāca šim mērķim ziedojumus.

"Ir mainījušies lietas tiesiskie apstākļi. Īpašums, kur atrodas lāča būris, vairs nepieder dzīvnieka īpašniekiem, bet ir pārgājis bankas īpašumā. Līdz ar to dzīvnieks tajā dzīves vietā nevar atrasties," sacīja DAP ģenerāldirektora vietniece Gunta Gabrāne.

Īpašniekam tika izskaidrots, kāpēc mēs to darām. Īpašnieks fiziski nepretojās, bet tas ir emocionāli smags mirklis. Viņam ir jāpasaka paldies par to, ka 20 gadus barojis šo dzīvnieku.  

"Bargā dzīve mainījās, kad mainījās paša saimnieka dzīve. Es vienmēr esmu bijis pret, ka lieli dzīvnieki  nonāk  privātīpašumā. Var pienākt brīdis, ka tu par sevi nevari parūpēties, kur nu vēl par dzīvnieku. Te ir morāle. Paldies, ka savulaik paņēma lāci, kuru neviens nebija gatavs paņemt," situāciju vērtē Rīgas Zooloģiskā dārza atbalsta biedrības pārstāvis Ingmārs Līdaka.    

Bargais mitināsies zoodārza lāču mājā, kas palika tukša, kad pērn nomira lācene Grieta.

Juridiski lācis pagaidām skaitās Aivara Ritenieka īpašums, jo nav pabeigta administratīvā lieta. Ritenieks paziņojis, ka lāča pārvešana uz zoodārzu ir notikusi bez viņa piekrišanas un viņš mēģināšot dzīvnieku atgūt tiesas ceļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti