PVD atbalsta aicinājumu aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā

Savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana ir jāaizliedz ne tikai ceļojošajos cirkos, bet visos pasākumos ar dzīvnieku piedalīšanos, uzskata Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

PVD atbalsta aicinājumu aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā, proti, pasākumos ar dzīvnieku piedalīšanos. Savu viedokli dienests iesniedzis Zemkopības ministrijas (ZM) dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvajai padomei. 

Šonedēļ organizācijas "Dzīvnieku brīvība" pārstāvji tikšanās laikā ar PVD Veterinārās uzraudzības departamenta vadību vienojās par vienotu nostāju attiecībā uz nepieciešamību aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkos Latvijā, aģentūrai LETA atzina PVD pārstāve Ilze Meistere.

"Šāds PVD lēmums ir progresīvs solis dzīvnieku aizsardzības likumdošanas uzlabošanā, un šī pozīcija balstās zinātniski pamatotā nostājā, kurai pievienojas aizvien vairāk jomas profesionāļu visā Eiropā," norādīja biedrības valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons.

Ziņots, ka Eiropas Veterinārārstu federācija septembrī aicinājusi Eiropas un nacionālā mēroga iestādes aizliegt savvaļas sugu zīdītāju izmantošanu ceļojošajos cirkos. Federācija pārstāv 46 veterinārārstu asociācijas no 38 Eiropas valstīm, tajā skaitā 19 valstu veterināros dienestus.

Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos jau ir aizliegta. Latvijas cirkos nav pastāvīgi izmitinātu savvaļas sugu dzīvnieku. Visi savvaļas sugu dzīvnieki, kas tiek izmantoti cirka izrādēs Latvijā, tiek ievesti ar ceļojošiem cirkiem no citām valstīm.

Saistībā ar šo dzīvnieku labturību Rīgā septembra nogalē pie cirka ēkas notika kārtējā protesta akcija, ko "Dzīvnieku brīvība" rīko ik pa laikam nolūkā pievērst sabiedrības uzmanību cirka dzīvnieku problēmai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti