Putnu vērošanas dienās Latgales pusē uzzinās vairāk par gulbjiem un dosies pārgājienā pa purvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Nedēļas nogalē gaidāmi labvēlīgi laikapstākļi rudens putnu migrācijas vērošanai. Tāpēc BirdLife International, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas vides aizsardzības fonds aicina vērot putnus un par tiem ziņot portālā Dabasdati.lv. Tāpat ikvienam ir iespēja piedalīties kādā no apmēram 30 bezmaksas Eiropas putnu vērošanas dienu pasākumiem dažādās Latvijas vietās (sarakstu meklē www.putnudienas.lv).

Eiropas putnu vērošanas dienās bez maksas iespējams piedalīties dažādos pasākumos, lai vērotu putnus un izzinātu dabu. Šādas aktivitātes Latgales pusē šodien notiks Kaunatā, Rāznas nacionālajā parkā, kad putnu dienas apmeklētāji varēs vairāk uzzināt par Latvijā mītošajām gulbjiem – mazo, ziemeļu un paugurknābja gulbi un dabas liegumā “Lubāna mitrājs” Salas purvā, kur šodien notiks pārgājiens.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālists Dagnis Vasiļevskis
00:00 / 00:52
Lejuplādēt
“Mēs gribam parādīt, ka purvā dzīvo arī putni, jo purvā ikdienā neviens nestaigā, tādēļ mēs izvēlējāmies šo purvu. Purvs ir maģisks ar to, ka tur iekšā ir daudzas salas, uz šīm salām mēs zinām lielo putnu, plēšputnu ligzdas, gribam parādīt, kā tās izskatās. Jāgatavojas, ka tas būs gājiens pa purvu, nekāda vieglā pastaiga nebūs; obligāti gumijas zābaki, vismaz līdz celim jābūt, jo ūdens ir diezgan daudz, ir atsevišķas vietas, kur jāapiet ar līkumu; iespēju robežās jāpaņem, kam ir ir binokļi, putnu noteicēji mums ir. Rudens migrācija vēl rit pilnā sparā, parādījušies pirmie zosu bari, dzērves jau klaigā, tas nozīmē, ka pie labvēlīgiem laika apstākļiem, dzērves varētu drīz Latvijas teritoriju pamest,” stāsta pārgājiena vadītājs, Dabas aizsardzības pārvaldes speciālists Dagnis Vasiļevskis.

Savukārt svētdien Teiču purvā būs iespēja sagaidīt saullēktu un vērot, kā no purva izlido dzērves, zosis, pīles un dzeltenie tārtiņi.

Putnu vērošanas ekskursijas un darbnīcas notiks arī Kolkā, Rojā, Ventspilī, Talsos, Kuldīgā, Liepājā, Papē, Saldus novadā, Ķemeru nacionālajā parkā, Jūrmalā, Rīgā, Ainažos, Mazsalacā, Limbažu novadā, Cēsīs, Jaunpiebalgā, Ķeipenē, Koknesē, Litenē. Pilnu sarakstu ar pasākumiem un iespējām piedalīties meklē www.putnudienas.lv.

Visērtāk par putniem ir ziņot portālā Dabasdati.lv – internetā vai ar mobilo lietotni. Par novērotajiem putniem (putna suga, putnu skaits, vieta, kurā putni novēroti) un cilvēku skaitu, kas piedalījies vērošanā, var ziņot uz e-pastu līdz 1. oktobra plkst. 15.00 vai zvanot LOB pa tālr. 67221580 (1. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 15.00). Informācija par nedēļas nogalē novērotajiem putniem svētdienas vakarā tiks nosūtīta EuroBirdwatch 2017 koordinatoriem Slovākijā.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti