Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ciemos pie Mārtiņa Vilsona

Biedrība «Drauga spārns»

Putnu patversme no Jūrmalas pārcelsies uz Pūres pagastu

Biedrība “Drauga spārns” Jūrmalā darbojās gandrīz 8 gadus, bet pēc būvvaldes atteikuma saskaņot putniem izveidotas nojumes, tagad taisās pārcelties uz jauno vietu - Tukuma novada Pūres pagastā.

Anete Asare savas mājas pagalmā, pateicoties ģimenes un draugu atbalstam, bija izveidojusi savvaļas putnu glābšanas vietu. Vietu, kur ievainotie putni tika izoperēti un izārstēti un atkal palaisti brīvībā.

Biedrība guva popularitāti. Par pašaizliedzīgo un nesavtīgo rīcību Anete Asare saņēma Latvijas lepnuma balvu, un viņai par ievainotajiem putniem ziņoja arvien biežāk.

Viss liecināja, ka “Drauga spārns” Latvijai ir vajadzīgs. Bet pirms pāris gadiem viss mainījās - blakus kaimiņiem putni nepatika.

Pēkšņi biedrībai “Drauga spārns” viena pēc otras sekoja dažādu inspekciju pārbaudes - Pārtikas un veterinārais dienests, Jūrmalas pašvaldība, Veselības inspekcija, Būvvalde, Dabas aizsardzības pārvalde, pat Valsts policija un prokuratūra. Vienīgais pārkāpums, ko atklāja, bija tas, ka žogs un ar tīklu pārklātā nojume nav saskaņotas ar Būvvaldi.

To ar Būvvaldi saskaņot neizdevās un putnu patversme Jūrmalā bija jāslēdz.  

Taču Anete un “Drauga spārns” ir atraduši jaunu patversmes vietu – Tukuma novada Pūres pagastā.  

Biedrības vetārsts Aleksandrs atzīst, ka strādāt ar putniem ir sarežģīti, spalvas sedz ievainojumus un apgrūtina diagnozes noteikšanu, putnu veiksmīgai ārstēšanai  vajadzīga gan liela pieredze, gan lieli līdzekļi.

Migrācijas laikā glābjamo putnu patiešām ir daudz. Reizēm putniem pāri nodara arī cilvēki, kuri it kā grib viņiem palīdzēt. Putniem ir bīstami arī cilvēku būvēto māju logu stikli, jo, lielā ātrumā lidojot, putni stiklus uztver kā debesis. Redzamu logu padarīs jebkāda veida uzlīme.

Anete cer, ka cilvēku zināšanas ļaus samazināt ievainoto putnu skaitu, bet pagaidām viņa gatavojas pārcelties uz Tukuma novadu un turpināt savu darbu tur.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt