Rīta Panorāma

Telefonintervija ar VUGD pārstāvi Intu Palkavnieci

Rīta Panorāma

Ziedoņa muzeja projekts «Visas taisnības»

Putnu māja Indijā sasniedz Ginesa rekordu

Putnu māja Indijā sasniedz Ginesa rekordu

Putnu rezervāts Indijas dienvidos sasniedzis Ginesa pasaules rekordu par lielāko putnu sugu dažādību, kas dzīvo vienkopus.

Runājošie kakadu un krāšņie papagaiļi no dažādiem pasaules nostūriem ir tikai daži no spilgtākajiem iemītniekiem vairāk nekā divtūkstoš putnu apdzīvotajā parkā, kuru izveidojis kāds indiešu garīgais līderis.

Putnu mājas apmeklētājus ar laipnu 'labdien' angļu valodā sagaida balts kakadu. Tas ir tikai viens no kopumā 468 putnu sugu pārstāvjiem, kas šo parku sauc par savām mājām. Šeit eksotiskos putnus uzrauga indiešu garīgais līderis Ganapatijs. Viņš pirms sešiem gadiem uzsāka rehabilitācijas projektu dažiem ievainotiem putniem, un tas vēlāk pārauga lielākā projektā.

“Es apmeklēju daudzus putnu rezervātus visapkārt pasaulei, lai saprastu viņu uzturu, īpašās prasības dzīvesvietai, lai putni varētu dzīvot kontrolētā, bet dabīgā vidē,” stāstīja Ganapatijs.

Viņa izveidotā eksotisko putnu paradīze ir mājas papagaiļiem no Āfrikas, Amazones, Dienvidamerikas, Filipīnām un citām pasaules vietām. Viņiem izbaro dažādus augļus, dīgstus, dārzeņus, riekstus un desertā – saldo kukurūzu un cukurniedres. Gadu laikā putnu skaits pārsniedzis jau divus tūkstošus. To vidū daudzi ir izglābti putni, kurus garīgā līdera sekotāji uz šejieni atveduši. Rezervāta mērķis ir izglītot cilvēkus par putnu daudzveidību un atgādināt par nepieciešamību aizsargāt apdraudētās sugas.

“Mēs esam lasījuši par šiem putniem grāmatās, bet neesam fiziski ar tiem sastapušies. Tikai šeit varam redzēt pasaulē apdraudētākās putnu sugas. Tas ir fantastiski,” iespaidos dalījās putnu mājas apmeklētāja Krišnapila.

Putnu parka kompleksā atrodas arī rehabilitācijas centrs, kurā rūpējas par slimiem un ievainotiem putniem. Tāpēc Ganapatijs sevi sauc nevis par putnu kolekcionāru, bet par dziednieku un cer, ka katrs apmeklētājs no šejienes aizies labāk informēts par skaistajām radībām.  

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti