Putnu ligzdošanas laikā atpūtniekiem slēgtas Gaujas, Ķikana un Irbes grīvas

Putnu ligzdošanas sezonā līdz 1. augustam atpūtniekiem ir slēgtas Gaujas, Ķikana un Irbes upju grīvas, Latvijas Radio pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Monitoringa un plānojumu nodaļas vadošā eksperte Sintija Martinsone. Minētās grīvas ir norobežotas ar nožogojumu, pie kura uzstādītas informatīvas zīmes.

Sintija Martinsone, Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Piekrastē ar 1. jūniju esam uzsākuši ligzdojošo putnu monitoringu, un rezultāti rāda, ka putni ir sākuši ligzdot. Mazie zīriņi jau sēž uz olām, arī upes un smilšu tārtiņi jau sākuši ligzdot, daļa jau perē, daļa vēl tikai veido ligzdas bedrītes,” stāstīja Martinsone.

DAP cilvēkus aicināja nešķērsot nožogojumus un atpūtai izvēlēties citas vietas.

“Cilvēkiem, kas ikdienā nav pieraduši vērot putnus, ir  grūti pamanīt, ka viņu tuvumā atrodas kādi mazie putniņi, kuri tur mēģina izaudzināt savu jauno paaudzi,” Martinsone paskaidroja.

DAP līdzšinējie novērojumi, rīkojot dežūras norobežotajās grīvās, liecina, ka cilvēki lielākoties nožogojumus respektē: “Esam patīkami pārsteigti par to, ka galvenokārt cilvēki atnāk līdz nožogojumam, izlasa [informatīvās zīmes] un dodas prom.”

Ja nožogojums tomēr netiek ņemt vērā un cilvēks ienāk nožogotajā teritorijā, tad, piemēram, Irbes grīvā par šo pārkāpumu var piemērot sodu līdz tūkstoš eiro apmērā.

“Tas ir galējais variants, ja patiešām nekādi citādi mēs nevaram ar cilvēkiem sarunāt. Sods ir, bet mēs cenšamies nepiemērot un tomēr aicinām sabiedrību uz izpratni,” norādīja Martinsone.

Tāpat DAP lūdza cilvēkus pārvākties uz citām atpūtas vietām, ja pamana mazus putniņus arī ārpus minētajām grīvām.

 “Arī, ja cilvēks ir apmeties citur piekrastē kaut kur pludmalē atpūsties un redz, ka apkārt lidinās kāds mazs putniņš un visu laiku izdod saucienus, tas nozīmē, ka viņš ar savu uzvedību parāda, ka viņam kaut kur tuvumā ir ligzda. Arī šādos gadījumos es aicinātu cilvēkus pārvākties kādu gabaliņu tālāk un respektēt putna vajadzības šajā brīdī,” aicināja Martinsone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti