Putnu dienās zoodārzā varēs uzmeistarot būrīti arī meža susuriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Šajās brīvdienās Rīgas Zoodārzā norisināsies Putnu dienas. No pulksten 12 līdz 15 sestdien un svētdien, 2. un 4.aprīlī, Zooloģiskajā dārzā ikviens varēs uzmeistarot putnu būri, kā arī mājvietu meža susuriem.

Visi būrīšu meistarošanai nepieciešamie materiāli būs pieejami uz vietas, bet pareizi izveidoto putnu būri varēs paņemt līdzi un piekārt savas mājas apkaimē. Paredzēts, ka apmeklētāji kopumā varēs uzmeistarot 300 mājvietu zīlītēm un tikpat strazdiem.

Tāpat varēs veidot arī īpašus būrus aizsargājamajiem meža susuriem. „Paliek aizvien mazāk dobumaino koku, šie te susuri ir reti. Konkrēti mēs gatavosim putnu būri meža susurim, kas ir līdzīgs zīlīšu būrim, bet būs arī citāda konstrukcija,” stāsta Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Meža susuri sastopami tikai Daugavpils pusē Silenes dabas parkā. “Pagājušajā gadā mēs uztaisījām 100 būrus, tos visus aizgādāja projām uz šo dabas parku un izvietoja tur. Rezultātā apmēram puse bija aizņemti. Tiesa gan, aprīļa beigās, kad mostas susuris, tad viena daļa jau ir aizpildīti ar citiem iemītniekiem. Tomēr desmitajā daļā būru, tātad desmit būros bija manītas susura darbības pēdas. Tā kā tomēr šie te būri ļoti, ļoti patika viņiem,” stāsta Lielkalns.

Zooloģiskā dārza pārstāvis arī norāda – būrīšu veidota ir veids, kā mēs varam palīdzēt Latvijas dabā radīt piemērotas ligzdvietas, mājvietas tiem, kam iet grūti. Un tad šo mazuļu skaits varētu būt lielāks, un līdz ar to arī varētu paplašināties viņu populācija.

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns
00:00 / 00:57
Lejuplādēt

Savukārt pēc nedēļas Putnu dienas notiks arī Zoodārza filiālē „Cīruļi”, kas atrodas Kalvenē. Arī tur varēs izveidot mājvietu zīlītēm, strazdiem un susuriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti