Rīta Panorāma

Akcija «Izskrien Latviju pasaulē»

Rīta Panorāma

Intervija ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču

Intervija ar Elmāru Rancānu un Elmāru Tēraudu

Psihiatri: Ik gadu Latvijā ar depresiju saslimst 8%-9% iedzīvotāju

Ik gadu Latvijā ar depresiju saslimst 8%-9% iedzīvotāju jeb 115 000 cilvēku, kas ir ievērojams, tomēr rūkošs skaits, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” piektdienas, 7.aprīļa, rītā sacīja Rīgas Stradiņa universitātes profesors Elmārs Rancāns un Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Elmārs Tērauds.

Rancāns atzina, ka „cipars ir liels”. Tomēr tas ir līdzvērtīgs rādītājiem Eiropā, un tendences rāda, ka ar depresiju saslimušo skaits rūk. Viņš skaidroja, ka ik gadu Latvijā no depresijas ārstējas mazāk par 10 000 cilvēku.

Mūsu vidū ir ļoti daudz depresīvu cilvēku, pauda Rancāns. Lai gan ikdienā viņus ne vienmēr var atpazīt, tomēr dzīves smagums viņus ir nospiedis, viņš sprieda. Depresija nodara kaitējumu arī valsts ekonomikai – lēsts, ka ik gadu Latvija zaudē ap 105 miljoniem eiro, jo cilvēks nav darbspējīgs var arī nestrādā tik ražīgi kā varētu, ja nebūtu slims.

Psihiatri uzsvēra, lai arī aizspriedumi pret depresiju, tās slimniekiem un psihiatriju ir dzīvi, tomēr arī tie lēnām izplēn. Kopumā situācija ap depresijas ārstēšanu uzlabojas. Stigma pret depresiju ir mazinājusies, pauda Tērauds.

Viņš arī atgādināja depresijas pazīmes. Ja ilgāk nekā divas nedēļas ir interešu trūkums, nespēja risināt ikdienas jautājumus, fiziskas veselības problēmas, nomākts garastāvoklis un, iespējams, arī citas īpatnības, tad ir pamats runāt par depresiju. Ja to ārstē laikus, tad drīz būs arī pozitīvs rezultāts; ja to nedara, tad problēma kļūst dziļāka.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti