Programmā «Noķer-sterilizē-atlaiž» sterilizēs vairāk nekā 1000 kaķu

Jau piekto gadu norisinās ielu kaķu sterilizēšanas programma "Noķer-sterilizē-atlaiž". Tās īstenošanas laikā paredzēts sterilizēt vairāk nekā 1000 kaķu no ielu kaķu kolonijām.

Kaķi galvenokārt tiek sterilizēti Rīgā, tomēr programmas ietvaros ir sterilizēti kaķi arī Jūrmalā, Dobelē, Aucē un citur. Kaķus ne tikai sterilizēs, bet arī vakcinēs pret trakumsērgu un dažādiem parazītiem. Tāpat vajadzības gadījumā kaķiem veiks citas veterinārmedicīniskas manipulācijas.

Programmā «noķer-sterilizē-atlaiž» sterilizēs vairāk nekā 1000 kaķu
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Programmas organizatoru pārstāve Solvita Vība stāsta, ka programma ir devusi rezultātus un pašlaik Rīgas centrā vairs tik daudz kaķu nav sastopami.

"Ja mēs ejam pa Rīgas centru un tuvāko teritoriju Rīgas centram, diez vai mēs vairs varam redzēt pagalmus pilnus ar kaķēniem, nu tādas ļoti problemātiskas vietas.

Protams, ka Rīgā ir tādi rajoni, kur tā sterilizācija būtu jādara vēl un vēl un, kā mēs zinām, tikai tad rezultāts ir ilgtermiņā, ja sterilizētu kaķu kolonijā sterilizēto dzīvnieku skaits ir vairāk nekā 80%. Respektīvi, ja kāds neapzinīgs dzīvnieku īpašnieks izlaiž ārā savu kaķeni un to pamet un, ja viņai rodas pēcnācēji, tad atkal viss ir jāsāk no gala. Tā kā mums ir divi mērķi. Ne tikai aptvert lielāku teritoriju un sterilizēt kvantitatīvi vairāk dzīvnieku, bet arī uzraudzīt tās teritorijas, kur mēs šo te sterilizēšanu esam jau darījuši vairākus gadus, lai nesanāk, ka tas darbs aiziet vējā," klāsta Vība.

Viņa norāda – sterilizētos dzīvniekus uz ielas var atpazīt pēc nogriezta auss galiņa. Šāds griezums ausī kaķim nav sāpīgs un neietekmē tā dzīves kvalitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti