Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds II

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Produkti no cilvēku pusdienu galda var būt bīstami suņu veselībai

Suņa saimniekam bieži nākas piedzīvot situācijas, kad suns diedelē kādu kārumu no cilvēku pusdienu galda. Taču cilvēkiem paredzētie pārtikas produkti var apdraudēt suņa veselību, pat vārīti kauli ir bīstami.

Fakts, ka sunim nekādā gadījumā nevajadzētu dot saldumus, vairumam suņu saimnieku ir zināms. Savukārt par gaļas un atsevišķu dārzeņu kaitīgumu viņi bieži nav informēti.

Suņa organisms pārsvarā nav spējīgs pārstrādāt tādus produktus, kādus uzturā lieto cilvēks.

Tāpēc veterinārārste Lita Konopore iesaka savu mīluli ar cilvēkiem paredzētiem produktiem nebarot: “Visa veida trekna, kūpināta, sālīta gaļa, tauki no buljoniem var būt kaitīga sunim.”

Arī atsevišķu dārzeņu lietošana sunim var radīt nopietnas veselības problēmas. “Sīpoli svaigā, vārītā vai ceptā veidā nav dodami dzīvniekam pat nelielās devās. Tie var izraisīt pat ļoti nopietnu saslimšanu,” stāsta veterinārārste.

Var šķist pārsteidzoši, tomēr arī vārītus kaulus no suņa ēdienkartes vajadzētu izskaust: “Kauli, īpaši pēc vārīšanas kļūst trausli, vairs nav elastīgi, uzturvērtības tajos praktiski nav, bet tie ļoti labi blīvējas un nosprosto gremošanas traktu. Tie var arī kaut kur iedurties.”

Protams, arī saldumus sunim nebūtu ieteicams dot. Ja veselīgākā cilvēku uzturā lietojamā šokolāde ir tumšā, tad sunim tā ir visbīstamākā.

Ja suns ir apēdis kādus no uzskaitītajiem produktiem, pazīmes, pēc kādām saimnieks var pamanīt, ka mīlulis nejūtas labi, ir sekojošas:

  • dzīvnieks var kļūt nomākts;
  • dažreiz neiroloģiskas pazīmes;
  • vemšana;
  • caureja;
  • koordinācijas traucējumi;
  • paaugstināta vai pazemināta temperatūra.

Ja novērojat kādas no šīm pazīmēm, suns nekavējoties jāved uz apskati pie veterinārārsta. Saindēšanās gadījumos nekādā ziņā nevajadzētu aizrauties ar pašdarbību, jo tas suņa veselības stāvokli var pasliktināt.

“Tas, ko cilvēki mēdz darīt, ir izdzirdīt pienu vai eļļu. To nevajadzētu darīt nekādā gadījumā.

Vienīgais efektīvais ir saspiest aktivēto ogli un dod to dzert ar ūdeni,” stāsta Konopore.

Ar šāda veida problēmām veterinārārstu praksēs visbiežāk nonāk maza izmēra suņi: “Pat mazais gabaliņš iedotā uz tā mazā dzīvnieka svaru ir liela daļa no viņa ēdienkartes. Ja tas ir viens cīsiņš, tad tā jau ir puse no viņa ēdienkartes.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti