Dienas ziņas

Pļavās – mobilais ganāmpulks

Dienas ziņas

Centralizētais eksāmens mazākumtautības skolā

Gramzdā šovasar taps meža kinozāle

Priekules novada Gramzdā ierīko meža taku; padomā arī kinozāle

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dabas vērtībām pašā Lietuvas pierobežā, Priekules novada Gramzdas pagastā tiek ierīkota meža taka ar vairākiem tematiskajiem laukumiem. Šovasar plānots ierīkot meža kinozāli ar oriģināliem krēsliem un soliem, kam skices radījis koktēlnieks Ģirts Burvis. Tā būs vieta ne tikai tematiskām kino izrādēm, bet arī dažādām ar vides izglītību saistītām aktivitātēm.

Pārsimt metru attālumā no Gramzdas pagasta centra, blakus skolas stadionam 23 hektāru plašajā meža teritorijā šobrīd tiek pabeigti darbi pie turpat divu kilometru garās pastaigu takas ierīkošanas. Tā ir klāta ar granti un tiek pieblietēta, lai būtu ērta pārvietošanās arī cilvēkiem ar īpašam vajadzībām. Takas malā jau iepriekš izveidoti divi vides aktivitātēm paredzēti laukumi - viens no tiem ir zaļā klase ar latviskos rakstos veidotām lapenēm.

“Lapenes ir augstas, un tas nav bez nodoma - te paredzēts tējas bārs, kur žāvēsies tējas. Ugunskura vietas vēl nav, bet būs, kur katlā varēs uzvārīt tēju,”

stāsta Gramzdas pagasta pārvaldes darbiniece Sandra Arāja.

Šopavasar vairākās talkās ar vietējo pagasta ļaužu aktīvu līdzdalību no krūmiem atbrīvots meža nostūris. Šeit paredzēts iekārtot meža kinozāli „Daba iedvesmo” ar 40 sēdvietām. Koktēlnieks Ģirts Burvis radījis skices, pēc kurām tiks izgatavoti dažādu veidu un figūru krēsli.

“Mēs arī šeit domājam iesaistīt mūsu sabiedrību. Varēs nākt cilvēki no malas, jo arī mums ir savi meistari, kas varētu izgatavot savus solus papildus šiem plānotajiem,” stāsta Gramzdas pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Kudums.

Kinoekrānam vieta būšot starp kokiem, kur to izlikšot konkrētos laikos, lai rādītu filmas par Latvijas, arī novada dabu un vēsturi.

Tas varētu būt saistoši kā skolēniem un studentiem, tā arī vietējiem iedzīvotājiem. “Vismaz ir kaut kas savādāks. Nav kā kādreiz. Tagad vismaz tiek sakopts, kaut kas ir darīts, ir labi,” vērtē Gramzdas pagasta iedzīvotājs Ingus Timbars.

Plānots, ka pirmais kino seanss notiks jau augusta sākumā. Meža kinozāles izveide izmaksā ap 14 000 eiro, kam finansējums rasts  Priekules novada pašvaldības budžetā. Kā viena no nākamajām iecerēm turpat blakus pļavā ir Kuršu laukuma izveidošana. Tehniskais projekts tam jau esot gatavs, atliekot vien meklēt finansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti