Prezidenta Vējoņa dzīvnieku patversmes krustbērns Dūda devies uz Jūrmalu

Pavisam nesen Valsts prezidents Raimonds Vējonis apmeklēja dzīvnieku patversmi un par savu krustbērnu izraudzījās aktīvo suņu meiteni Dūdu. Prezidenta izvēle ir izrādījusies veiksmīga – ir atradusies mīloša ģimene, kura vēlas adoptēt Dūdu.

Valsts prezidenta sirdi Dūda iekaroja ar savu draudzīgo un rotaļīgo raksturu. Kā atzina pats Vējonis, tā bijusi īsta raksturu saderība.

LTV raidījums "Ķepa uz sirds" bija klāt Dūdas laimīgajā dienā, kad viņa devās uz savām jaunajām mājām Jūrmalā. Kā atklāja sunītes topošā saimniece Kristīne, ģimene savu jauno mīluli vēlējusies paņemt tieši no patversmes - ieraugot Dūdu, uzreiz esot bijis skaidrs, ka viņa ir īstā.

Dūdu paspējuši iemīļot jau visi ģimenes locekļi, tādēļ pēc sižeta noskatīšanās ģimene atkārtoti devusies sunīti apciemot, lai pēc iespējas ātrāk viņa varētu doties ģimenei līdzi un savām jaunajām mājām.

Viss būtu labi, taču ģimenē jau aug trīs čivavas sugas sunīši, tāpēc sākotnēji esot valdījušas nelielas bažas par to, kā visi sadzīvos. Kristīne cer, ka suņi sapratīsies labi, jo gan viņas mājas mīluļiem, gan arī Dūdai piemīt labdabīgs raksturs.

Izvēloties suni no patversmes, kinoloģe Jūlija Bogomolova vispirms iesaka noskaidrot tā rakstura iezīmes un iepriekšējo pieredzi saskarsmē ar cilvēkiem un citiem suņiem.

Lai  atbraucot mājās ar jauno mīluli, suņu starpā nerastos nesaskaņas, Jūlija iesaka tos iepazīstināt jau patversmē, tādējādi iepriekš saprotot, vai suņi savā starpā spēs sadzīvot. Tomēr, ja tādas iespējas nav, būtiski tos savstarpēji iepazīstināt neitrālā teritorijā, kas ļaus izvairīties no iespējamajām domstarpībām. Vislabāk, ja tas notiek ārā, dabā.

Kā vienu no visbiežāk pieļautajām kļūdām kinoloģe min suņu iepazīstināšanu mājas gaitenī.

Dūdas iepazīstināšana tiek veikta pēc visiem eksperta ieteikumiem. Pēc neilga satraukuma brīža Dūda beidzot sastop pārējos mājas mīluļus, un nākas atzīt, ka nelielās bažas par to, vai suņi spēs saprasties, bijušas veltīgas.

Ierodoties jaunajās mājās, Dūda vispirms izpēta jauno vidi un sasveicinās ar pārējiem ģimenes locekļiem. Par sunītes guļvietu un komfortu jau ir padomāts.

Jau pēc neilga laika Dūda, šķiet, ir, iejutusies jaunajās mājās. Kā uzskata Kristīne, ir svarīgi sniegt otru iespēju patversmē nonākušajiem dzīvniekiem, jo galvenokārt viņi tur nonāk tieši cilvēku neapdomības dēļ. Bubišu ģimenē dzīvniekus mīl visi, jo sevišķi jaunākās atvases.

Nav nekā labāka par to, kad suns ir atradis savus īstos saimniekus un saimnieki īsto suni, tāpēc arī Kristīne tic un cer, ka ar laiku patversmēs pamesto dzīvnieku skaits tikai un vienīgi mazināsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt