Dienas ziņas

Topošā koalīcija vienojas par sadarbības memorandu

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Preiļu parkā uzdarbojas bebri

Preiļu parkā uzdarbojas bebri; medīt pilsētā tos pagaidām nedrīkst

Jau vairākus mēnešus Preiļu iedzīvotājus uztrauc bebri, kas ieviesušies Preiļu parkā un bojā kokus. Preiļu parka administrācija norāda, ka paši nedrīkst organizēt un veikt darbības bebru likvidēšanā. Taču pašvaldība atļauju neizsniedz, kamēr nav pieņemti saistošie noteikumi par medībām pilsētas teritorijā.

Pirmās pazīmes, ka pilsētas parkā dzīvo bebrs, Preiļu parka administrācija konstatēja jau pavasarī.

Pašlaik tās jau ir vairākas bebru saimes, kas būvē arvien lielākus aizsprostus parka kanālos un nodara būtiskus postījumus parkā augošajiem kokiem.

Lai ierobežotu bebru nodarīto kaitējumu, Preiļu parka administrācija daļai no kokiem ap stumbriem aptinuši metāla sietu, taču, viņuprāt, šāds risinājums esot kā cīņa ar vējdzirnavām.

"Parkā ir ļoti daudz koku. Un  uzlikt tūkstošiem koku sietus, tas visdrīzāk arī reāli nav iespējams gan finansiāli, gan arī darbinieku kapacitātes dēļ," skaidroja Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja Sanda Čingule.

"Tā ir tikai cīņa ar sekām, bet mums patiesībā ir jācīnās ar šo invazīvo sugu – bebriem. Viņi arī ir jālikvidē."

Tomēr iespējas likvidēt parkā mītošos bebrus Preiļu parka administrācijas darbiniekiem nav. Tam nepieciešama Preiļu novada pašvaldības Medību koordinācijas komisijas izsniegta atļauja, kurā norādīta bebru nomedīšanas kārtība atbilstoši likumam.

Preiļu parkā bebru sagrauztais koks

"Mums ir jāievēro, protams, likumiskā puse, un šeit ir tā problēma, ka šī likumiskā puse diemžēl uz doto brīdi nav sakārtota," uzsvēra Čingule. "Šīs birokrātiskās un dokumentālās lietas kavē visu."

Preiļu novada domes priekšsēdētājs sola, ka darbu pie saistošo noteikumu izstrādes par medībām pilsētā, nosakot teritorijas, kurās atļauts medīt, deputāti sāks jau šonedēļ.

"Acīmredzot nāksies sasaukt novada domes ārkārtas sēdi, kurā mēs pieņemsim šos saistošos noteikumus. Attiecīgi paies mēnesis, lai VARAM tos apstiprina," skaidroja Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucins. "Šis ir viens no tādiem delikātiem jautājumiem, kur jāievēro gan dzīvnieku aizsardzības biedrību, gan cilvēku uzskati – jāievēro samērīgums, atbilstība visiem likumdošanas aktiem un sakarā ar to acīmredzot šobrīd arī ir pāris mēnešus varbūt novēlotas jau šīs rīcības.

Ceram, ka līdz medību sezonas beigām, kas ir nākošā gada aprīlis, mēs faktiski šo bebru problēmu Preiļos atrisināsim."

Saistošie noteikumi par medībām pilsētā, ja medījamie dzīvnieki apdraud sabiedrisko kārtību un drošību vai rada postījumus, jau pieņemti Siguldā – tā ir vienīgā pašvaldība Latvijā, kas reaģējusi uz jaunajiem grozījumiem Medību likumā. Iepriekš likums aizliedza rīkot medības pilsētā jebkurā situācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti