Dienas ziņas

Pēc remonta atklāj ceļa posmu no Nīcas uz Rucavu

Dienas ziņas

Madonieši protestē pret kapu paplašināšanu

Preiļu novadā pavairo zivju resursus

Preiļu novada Pelēču ezerā ekosistēmu saglabā, kontrolējot zvejniecību

Preiļu novadā jau gandrīz piecus gadus zvejošanai ar licenci publiski pieejams ir Pelēču ezers. Tur ik gadu tiek palielināts zivju skaits un ikdienā – kontrolēta zvejniecība.

Preiļu novadā jau piecus gadus tiek īstenots projekts „Zivju resursu pavairošana Preiļu novada Pelēču ezerā”. Arī šogad ezerā mītošo zivju skaits palielinātas par vairākiem tūkstošiem.

„Pirmajā gadā mēs ielaidām 16 000 zandartu, otrajā gadā bija 8000 līdaku, pēc tam atkal 7000 zandartu, 8000 līdaku.

Šogad mēs atkal laižam iekšā līdakas (..) Te ir netālu 2000 ezeru purvs, un tur ir dažādi augi. Llai to ekoloģiju saglabātu, tad protams, ka tas [līdaku ieliešana] ir nepieciešama,” norādīja Preiļu novada domes attīstības daļas projektu vadītāja Sanita Meļko.

Pirms zivis laistas ūdenī, notika apmācības. „Līvānos mācījāmies tieši par zivju pavairošanu un ielaišanu ezerā,” saka Preiļu novada pašvaldības policists Rihards Romanovskis. „Līdakas tiek laistas tālāk no krasta malām, lai viņas ezerā nenonāktu vienā vietā. Tādā veidā viņas labāk piemērojas ezeram un nekļūst par lielo zivju barību,” norādīja Romanovskis.

Tā kā finansējums zivsaimniecības attīstībai saņemts no valsts Zivju fonda finanšu līdzekļiem, ielaisto zivju skaitu un ielaišanas procesu kontrolē Valsts vides dienests. Bet par mazuļu ielaišanu un malu zvejniecības apkarošanu Preiļu novadā atbild pašvaldības policija.

Diemžēl vēl aizvien aktuālākā problēma ir maluzvejniecība.

Lai uzsāktu šāda veida projektu, jāievēro specifiskas prasības. Ielaižamo zivju skaitu un sugas nosaka Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" Zivju resursu pētniecības departaments, kas iepriekš veic ezera izpēti.

Lielākais projekta ieguvums ir brīvi pieejama atpūtas vieta un iespēja legāli nodarboties ar zvejniecību. „Tātad, šis ezers ir kļuvis arī par licencētu makšķerēšanas vietu. Ir jau arī rezultāti. Man ir prieks, ka vietējie makšķernieki noķēruši arī jau 3 kilogramu smagu zandartu,” norāda Preiļu novada domes deputāts Juris Kovaļevskis.

Zivju skaita un daudzveidības pavairošana saglabā zivju populāciju arī publiski pieejamos ezeros un novērš nelegālās nozvejas sekas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti