Potenciālos dižkokus Mārtiņa kapsētā atzīst par bīstamiem un nocirtīs

Potenciālie dižkoki Mārtiņa kapsētā kļuvuši bīstami, atzinuši speciālisti. Tāpēc šos kokus nocirtīs, informēja domē.

Gada laikā situācija ir mainījusies, un speciālisti kokus atzinuši par bīstamiem, tāpēc atsevišķs Apstādījumu un saglabāšanas komisijas lēmums nav nepieciešams. Drīzumā plānots kokus nocirst, informēja Rīgas būvvaldē.

Iepriekš pēc kapsētas apsekošanas tika lūgts Dabas aizsardzības pārvaldes atzinums, jo apsekošanas laikā konstatēts, ka vairāki no iespējami cērtamiem kokiem uzskatāmi par potenciāli vietējas nozīmes vietējo sugu aizsargājamiem kokiem.

Pārvalde sniegusi atzinumu, ka kapsētā esošās trīs kļavas, kuru stumbra diametrs ir 75 centimetri, 78 centimetri un 96 centimetri, ir jāsaglabā, jo divi no šiem kokiem ir potenciālie vietējas nozīmes dižkoki, bet viena no kļavām tāda jau ir.

Tāpēc Apstādījumu un saglabāšanas komisija iepriekš sēdē atteikusi atļauju izcirst šos kokus, tomēr atļāvusi cirst trīs kļavas, kuru diametrs bijis krietni mazāks.

Tomēr Rīgas pilsētas būvvalde skaidro, ka aizsargājama koka nociršana ir pieļaujama gadījumos, kad tas ir kļuvis bīstams un apdraud cilvēku veselību un dzīvību vai tuvumā esošās ēkas un infrastruktūras objektus un ja iepriekš ir veikti visi iespējamie koka saglabāšanas pasākumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti