4. studija

Jauna tendence - atstāt sirmgalvjus pieskatīšanai slimnīcās!

4. studija

Birokrātija vai nevērība? Neizprotamu iemeslu dēļ bērnu neuzņem slimnīcā.

Klaiņojošs suns sarīko slaktiņu. Kā rīkojas policija?

Policija atstāj saimnieci pašu tikt galā ar suni, kas nokodis viņas pīles

Jelgavas novadā saimniecei nācies izmitināt suni, kas nokodis viņas pīles. Ne Valsts policija, ne vietējā pašvaldības policija nav spējusi nodrošināt, ka klaiņojošo dzīvnieku aizvāc. Saimniece ar dzīvnieku nav varējusi tikt galā, un tas beigās nokodis teju visus viņas putnus.

Lai gan parasti Ingvildas ģimene pie miera dodas laicīgi, naktī no piektdienas uz sestdienu naktsmieru izjaukušas suņu rejas. Ingvildas meita saklausījusi, ka līdzās savu suņu balsīm  dzirdama arī kāda sveša.

"Pa tumsu, te nekāda apgaismojuma nav, bet redz, ka kaut kāda kustība notiek, mēnesgaismā skrējām ārā, jā, liels suns plosās, un pīles skraida pa āru visur, jo mēs pīles vakarā dzenam iekšā un to mājiņu aiztaisām ciet. Tas suns paspēja ieskriet mājiņā, tur bija viena pīle, to viņš sāka dzenāt. Mēs atrāvām to vāku vaļā, es to suni sagrābu un ar raušanu izrāvu ārā," stāsta saimniece.

Ingvildas līdzšinējā darba pieredze un izglītība ir saistīta ar veterināro medicīnu, tāpēc ar dzīvniekiem apieties viņa prot. Viņa gan norāda, ka dzīvnieks pēc dabas nav bijis agresīvs, nav arī bēdzis prom.

"Suni pielikām pie pavadas, apsēdos, atguvu elpu un tad zvanīju policijai," saka Ingvilda.

Šādā situācijā būtu jāzvana pašvaldības policijai, taču, tā kā Glūdas pagastā tās darbalaiks beidzas jau piecos vakarā, ieradusies Valsts policija.

"Apskatīja suni, ienāca tajā teritorijā, izstaigāja, tur viņi uztaisīja bildes, jo tur stūrī ir ļoti daudz spalvu, paaicināja mašīnā uzrakstīt iesniegumu un paskaidroja, ka sunim ir jāpaliek šeit. Ka viņi viņu aizvest nekur nevarot un ka man viņs esot jāizmitina līdz rītam. Tad jāzvana vēlreiz pašvaldības policijai, un lai viņi organizē suņa aizvākšanu," stāsta Ingvilda.

Lai gan Ingvilda par šādu situācijas pavērsienu bijusi pārsteigta, Valsts policijā skaidro, ka viņa pati šādiem noteikumiem taču esot piekritusi.

"Notikuma vietā arī konstatējām, ka suns ir miermīlīgs, nebija agresīvs, ko atzīmēja arī pati iesniedzēja jeb cietusī persona, un ar viņas piekrišanu suns palika pie viņas," skaidro Valsts policijas Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere.

Valsts policijai nav noslēgts līgums ar pakalpojuma sniedzēju, kurš strādā ar klaiņojošiem dzīvniekiem. Tāds līgums ir Jelgavas novada pašvaldībai.

"Es jautāju, kur lai es to suni pēc viņu domām izmitinu? Viņi man piedāvāja, ka es varbūt viņu varu istabā izmitināt, es sacīju, ka tas ir pilnībā izslēgts," atceras Ingvilda.

Tā nu Ingvilda atstāta ar suni, bet policija, piefiksējusi, ka suns nokodis vienu no trīspadsmit pīlēm, devusies prom.

"Es suni paņēmu ar pavadu, ievedu šķūnī, piesēju pie aizgalda, sameklēju vēl štropi, vēl piesēju dubultā un aizbultēju šķūni ciet. Tad es no tā gala atstiepu paletes, aizbarikādēju ar bomi ciet, vēl tās paletes, ķieģeļus, tā diezgan. Man bija grūti to visu pakustināt. Un aizgājām gulēt. Bija klusums, bija diezgan ilgi klusums,

es nevarēju aizmigt, un pulksten septiņos no rīta pa logu paskatāmies – suns stāv aplokā un guļ pīles, pilns aploks," apraksta saimniece.

Viņa suni izrāvusi ārā un šoreiz ielikusi būrī. Tad devusies uz pīļu aploku.

No trīspadsmit pīlēm dzīvas palika trīs, kuras atrodas istabā. Tām ir šūtas brūces, un pašlaik notiek atveseļošanās process. Kā suns izkļuvis no šķūņa, līdz galam skaidrs nav nevienam.

Ingvildai neveicās, arī zvanot pašvaldības policijai, kurai ir noslēgts līgums par klaiņojošu dzīvnieku savākšanu un nogādāšanu patversmē. Glūdas pagasta pašvaldības policistam Aldim Griestiņam nekādi neizdevās sazināties ar SIA "Bauskas veterinārais centrs", ar ko pašvaldībai ir noslēgts līgums par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu. 

Ingvilda neizturēja ilgo vilcināšanos un nolēma suni uz patversmi vest pati. 

Pašvaldības policijā atzīst, ka "Bauskas veterinārais centrs" nav ievērojis noslēgtā līguma nosacījumus un ar to pārtrauktas sabiedrība. Tikšot rīkots jauns iepirkums par pakalpojuma sniegšanu.

Savukārt Valsts policija turpina darbu pie lietas izskatīšanas un ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietu par dzīvnieka turēšanas prasību neievērošanu.

"Šobrīd mēs noskaidrojām suņa īpašnieci, kura apgalvoja, ka suns bijis pieķēdēts, ka viņš norāvies no ķēdes un aizmucis, viņa arī ir informēta, ka ir uzsākta administratīvā lieta un jāstājas likuma priekšā," pastāstīja policijā.

Neatbildēts paliek jautājums par to, vai policija rīkojusies korekti, atstājot suni pa nakti pie saimnieces, kuras pīles tas nokodis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti