Dienas ziņas

Akcijas "Atpakaļ uz skolu" dalībnieki – lielākoties vecāki

Dienas ziņas

Aptur metadona laboratorijas darbību

Platones upē iet bojā zivis

Platones upē iet bojā zivis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nedēļas sākumā saņemtā ziņa, ka caur lietus notekūdeņu cauruli Platones upē ieplūst nezināmas izcelsmes viela, izrādījies tikai saduļķojums no grantsceļa. Tomēr  Platones upē iet bojā zivis, un beigto zivju skaits pieaug. Valsts vides dienests (VVD) uzskata, ka pie zivju bojāejas vainīgs skābekļa  trūkums un aizaugums.

Makšķernieki pie Platones upes neesot  redzēti jau kopš pagājušās vasaras, tomēr zivis upē ir. Mazie asarīši un raudiņas gan šobrīd  uzpeldējuši virspusē ar vēderiem uz augšu. Otrdienas vakarā VVD saņēmis informāciju, ka upē no lietusūdens kanalizācijas caurules ieplūst nezināma viela. Pastāvējušas aizdomas, ka tā arī ir pie vainas  zivju bojāejai. Tomēr tas nav apstiprinājies.

“šajā vietā mēs aiztaisījām ciet cauruli un izsūcām akas. Šobrīd pa lietus ūdens kanalizāciju tek tīrs ūdens,” norādīja VVD Zemgales reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Vides speciālisti gan atzīst, ka bojāgājušo  zivju skaits  šajā laikā ir palielinājies, un šobrīd redzami jau vairāki simti beigtu zivteļu.

“Upe ir aizaugusi, pārklājusies  burtiski ar zaļu spilvenu, kas arī paņem skābekli. Šobrīd uzskatām, ka zivis iet bojā skābekļa trūkuma dēļ,” pauda Verbelis.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidroloģe Līga Klints skaidroja, ka veģetāciju veicinājusi siltā ziema. Novērojumi  Platones upē netiekot veikti, bet  kopumā Lielupes baseinā arī ūdenscaurplūde šovasar ir zema.

“Citās upēs, salīdzinot ar ilggadīgi vidējiem rādītājiem, ūdens notece ir lielāka. Lielupes baseinā augustā tā ir tikai 23% no vidējās. Augusts ir raksturojies ar diezgan maz nokrišņiem. Arī iepriekšējos mēnešos Lielupes baseinā, atšķirībā no citiem baseiniem, nokrišņu nebija tik daudz,” stāstīja Klints.

Apkaimes iedzīvotāji atceras, ka kādreiz Platones upē peldējušies, bet tagad viss aizaudzis. Viņuprāt, pie izveidojušās situācijas vismaz  daļēji vainojami arī pilsētas saimnieki. Pilsētsaimniecība  beigtās zivis sola savākt šodien, bet, vai un kad kāds  ķersies arī pie upes tīrīšanas, gan nav zināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti