Pirmo reizi notiks atkritumu šķirošanas digitālais festivāls

Sestdien, 30. maijā, pulksten 18.00 notiks pirmais digitālais atkritumu šķirošanas festivāls «Tas ir izšķiroši!». Tā ietvaros trīs stundu garumā ikvienam interesantam tiks piedāvātas izklaidējoši izglītojošās aktivitātes, lai gūtu jaunas zināšanas par atkritumu šķirošanu un pārstrādi, kā arī iedvesmu vides inovācijām un zaļākai dzīvei.

Festivālu organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Latvijas-Norvēģijas starptautiskā MBA (Master of Business Administration) studiju programma «Inovācijas un uzņēmējdarbība», RTU Dizaina fabrika, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un biedrība «Ideju un inovāciju institūts». Festivālu atklās Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

Ideja par festivālu dzima triecienprogrammā «CrisisLab», ko izveidoja piecas Latvijas augstskolas, lai kopējiem spēkiem cīnītos ar Covid-19 krīzes sekām. Festivāls ir studentu komandas atbilde VARAM rosinājumam atrast efektīvāko veidu, kā komunicēt ar sabiedrību par drošu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un šķirošanu krīzes laikā.

Festivāla organizatori aicina iedzīvotājus pievērst vērību atkritumu šķirošanas paradumiem ne tikai Covid-19 krīzes vai Lielās talkas laikā, bet visu gadu. «Tas ir izšķiroši!» būs sākums aktivitātēm, kas digitālajā vidē ilgs veselu gadu – līdz nākamā gada 30. maijam.

Festivālā «VidesSOS», neizmet.lv, Valmieras «Zaļā skola», fonds «Viegli», «Latvijas Zaļais punkts», RTU MBA, «EIT Climate-KIC Hub» un RTU studentu inovāciju grantu programmas dalībnieki piedāvās uzdevumus un izaicinājumus, kā arī dalīsies iedvesmojošos stāstos un iepazīstinās ar zaļām inovācijām.

Festivāla organizatori aicina uzņēmumus un organizācijas festivāla Facebook lapā visu gadu dalīties ar saviem materiāliem, kā arī informāciju un ražošanas atlikumiem, jo, kas vienam atkritumi, citam var būt izejmateriāli inovatīvam produktam.

Savukārt iedzīvotāji aicināti uzdot sev interesējošus jautājumus par atkritumiem, piemēram, kā pareizi utilizēt televizoru vai klavieres. Iesaistīties tiek aicinātas arī izglītības iestādes, kas materiālus varēs izmantot mācību procesā. Festivāla organizatori ir pārliecināti, ka lielas idejas spēj iekustināt nevis liels finanšu atbalsts, bet sadarbība un cilvēku un organizāciju brīvprātīga mijiedarbība. Šis ir pirmais tikai uz aizrautību balstītais festivāls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti