Pirmajā «Rīgas putnu cīņā» novēro galvaspilsētā vēl neredzētas sugas

Sestdien, 23.oktobrī, kopš agra rīta septiņas putnu vērotāju komandas piedalās Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas grupas pirmoreiz rīkotajās sacensībās "Rīgas putnu cīņa", kurās novērotas arī galvaspilsētā neredzētas putnu sugas.

Sacensību mērķis astoņu stundu laikā Rīgas teritorijā novērot un reģistrēt pēc iespējas vairāk putnu sugu, bet papildu punkti tiek piešķirti par noteiktiem putnu dzimumiem un pasugām. Putnu vērošana Rīgas pilsētā kļūst arvien populārāka, par ko liecina arī rekordlielais dalībnieku skaits tikko notikušajās Rīgas ekskursijās Eiropas putnu vērošanas dienu laikā.

"Rīgas putnu cīņas" rīkotājs Andris Dekants atklāj, ka pirmajās četrās stundās novērotas jau 50 putnu sugas, tostarp gārgales, kas patlaban aktīvi dodas uz savām ziemošanas vietām. Vēl interesants novērojums bijis pamanītās četras slokas, kas galvaspilsētai nav tipiska putnu suga.

"Tāpat liela dzeņu daudzveidība, arī aizsargājami dzeņi. Mums ir gandrīz viss dzeņu komplekts. (..) Ļoti interesanti - arī es jau esmu nokļuvis kādās divās trijās vietās, kur vēl nekad nebiju pabijis," piebilda Dekants.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti