Dienas ziņas

Trūkst zvejnieku Baltijas piekrastē

Dienas ziņas

Vasaras nodarbinātībā skolēni gūst pirmo darba pieredzi

Kurzemē iegulda tūrisma attīstībā

Pierobežā ar Lietuvu iekopj lauku tūrisma infrastruktūru

Liela dabas daudzveidība un potenciāls attīstīt tūrismu – šie priekšnosacījumi rosinājuši Kurzemes plānošanas reģionu attīstīt tūrisma nozari Latvijas un Lietuvas pierobežā, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Projektā iesaistīti septiņi Kurzemes novadi. Vienā no tiem  – Skrundas pusē -  darbi jau sākušies.

Skrundā, Ventas upes krastā, vērojama nebijusi rosība. Te sākta pastaigu takas izveide, kas būs vairāk nekā 500 metru gara un viegli pieejama māmiņām ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Skrundas novadam cauri plūstošā Venta piesaista ne vienu vien tūristu, tomēr bieži vien ainavas baudīšanai traucēja vides nepieejamība un nesakārtotība.

Tā kā pastaigu taka top valsts nozīmes arheoloģiskā pieminekļa Skrundas viduslaiku pils aizsardzības zonā, tad darbus uzraudzīs arheologs. “Apsekoju, kas izdarīts. Pamatne vietām ir sekla. Atsegts mūsdienu slānis. Šobrīd izskatās, ka Viduslaiku pils slāņi nav skarti. Jauki, ka ar pietāti ņemta vērā vēsture. Tā paliks nākamajām paaudzēm,” saka arheologs Mārtiņš Lūsēns.

Pastaigu taka gar Ventu Skrundā ir viena daļa no Latvijas - Lietuvas sadarbības programmas projekta “Dabas tūrisms visiem”.

Lai dabas daudzveidību un skaistās ainavas izmantotu pierobežas reģionu attīstībai, Kurzemes plānošanas reģions piesaistījis vairāk nekā vienu miljonu eiro finansējumu no Eiropas reģionālā attīstības fonda, iesaistot projektā septiņas Kurzemes novadu pašvaldības, savukārt Lietuvā  labiekārtošana notiks vairākos nacionālajos un reģionālajos dabas parkos.

Latvijā tiks pagarinātas vai no jauna ierīkotas dabas takas gar jūras krastu Rojā,  gar Usmas ezeru Ventspils novadā, gar Ventu Kuldīgā, Sātiņu dīķa tuvumā Saldus novadā taps skatu tornis, savukārt pie Durbes ezera attīstīs infrastruktūru. Projekts paredz arī gidu apmācību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt