Dienas ziņas

Latvijā viesojas Gruzijas prezidente

Dienas ziņas

I.Viņķele savai priekšgājējai A. Čakšai pārmet krāpniecību

Pierīgas upēs un ezeros ielaiž zušu mazuļus

Pierīgas upēs un ezeros ielaiž zušu mazuļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Īstenojot zivju resursu mākslīgās atražošanas plānu, piecās upēs un četros ezeros Pierīgā ielaisti 690 tūkstoši zušu mazuļu. Pēc septiņiem gadiem tie būs krietni paaugušies un dosies uz nārsta vietu - Sargasu jūru, tāpēc ielaišanai tiek izvēlētas vietas, kur ir brīva pieeja Baltijas jūrai.

Ķekava ir viena no divpadsmit  vietām, kur vakar vakarā piestāja  auto no kura ārā tika celtas  kastes ar stikla zušiem. Apmēram 7-8 centimetrus garie mazuļi, kuri šādu nosaukumu ieguvuši sava caurspīdīgā izskata dēļ, uz Latviju ''atlidojuši'' no Lielbritānijas.

No kādreizējās Eiropas zušu populācijas ir atlicis tikai apmēram 1%, tāpēc jau kopš  2009. gada ir izveidota  zivju resursu mākslīgās atražošanas programma, ko finansiāli atbalsta Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds.

"Šajā plānošanas periodā šis ir pēdējais gads, kad tiek laisti zušu mazuļi. Ja skatāmies uz nākotni, uz nākamo plānošanas periodu, šobrīd vēl nav zināmi nosacījumi, kādi būs pasākumi. Par to, vai būs vēl zušu atražošanas plāns, es nevaru īsti pateikt," teicis LAD Zivsaimniecības un valsts atbalsta departamenta direktors Rinalds Vācers.

Lai paaugušies zuši varētu sākt vairāk nekā 6000 kilometru garo ceļu uz nārsta vietu, ir  svarīgi izlaist tos pareizajās vietās. "Izvēlamies mēs šīs vietas tieši tādēļ, ka, pirmkārt, tiem ir piemērotas dzīvotnes un, otrkārt, viņiem ir iespēja aizpeldēt uz nārsta vietu Sargasu jūru. Tātad viņiem ir brīva pieeja Baltijas jūrai. Ja ir aizdambēts, - piemēram Daugavas augštecē mēs nelaižam, mēs laižam tikai lejtecē zem hidroelektrostacijām. Tādās vietās, no kurām viņi nevar nonākt jūrā, vairs nelaižam," sacīja "BIOR" iekšējo ūdeņu un zivju resursu atražošanas nodaļas vadītāja Ruta Medne.

Iepriekšējos gados zuši tikuši ielaisti praktiski visos Latvijas reģionos, bet šogad zušu krājumi ar 690  000 mazuļu papildināti Pierīgas ūdenstilpēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti