Panorāma

Panorāma

Panorāma

Apbalvo izcilāko 2017./2018. gada mākslinieku

Pieprasa vairāk uzmanības klimata pārmaiņām

Pieprasa vairāk uzmanības klimata pārmaiņām

“Mūs planēta ir briesmās!” un “Neatņemiet mums mūsu nākotni!” Ar šādiem un līdzīgiem saukļiem šodien pie Ministru kabineta ēkas pulcējās ap simt lielākoties gados jaunu cilvēku. Viņu mērķis – atgādināt politiķiem nepieciešamību pievērst lielāku uzmanību klimata pārmaiņām.

Akcijas dalībnieki pieprasīja, lai politiķi klimata pārmaiņu mazināšanu izvirzītu par prioritāti un izstrādātu skaidru plānu oglekļa dioksīda piesārņojuma mazināšanai.  Vides aktīvisti arī vēlas panākt, lai jaunos vai grozītos likumos tiktu noteikta Ministru kabineta atbildība par klimata pārmaiņu mazināšanas solījumu nepildīšanu.

"Šobrīd nav vēl tā katastrofa tik ļoti manāma, bet uz to iet. Varbūt mums, parastajiem cilvēkiem, tas nav redzams no šejienes. Bet politiķiem, konkrēti Latvijā, klimata plāns vispār nav atbilstošs. Un to vajadzētu. Par to ir jādomā! Un protams arī katram cilvēkam sabiedrībā ir jādomā," pauda kustības “Piektdienas - nākotnei” pārstāve Kate Dundure.

Akciju rīko starptautiska studentu kustība "Fridays for Future" jeb “Piektdienas - nākotnei”, un tās mērķis – vērst sabiedrības un politiķu uzmanību uz pieaugošo klimata krīzi. Līdzīgas kampaņas piektdien norisinājās arī Tallinā un Viļņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti