Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds III

Ķepa uz sirds II

Piemērota suņa izvēle vispusīgi jāpārdomā

Tuvojoties vasarai, daudzi sāk domāt ne vien par brīvdienām, bet arī par sava veida ģimenes pieaugumu, uzņemot mājās četrkājaino draugu. Piemērota suņa izvēle gan var būt sarežģīts uzdevums – īpaši cilvēkiem, kuriem iepriekš suņi nekad nav bijuši.

Mīluļa izvēli noteikti nedrīkst balstīt tikai uz ārējo izskatu, jo bieži vien tas neatbilst suņa raksturam. Vispirms jāpadomā par savu dzīvesveidu, atbildot uz jautājumiem – cik stundas dienā es varēšu veltīt sunim? Cik stundas viņš būs spiests pavadīt vienatnē? Vai es varēšu nodrošināt nepieciešamās aktivitātes, kopšanu un atļauties suņa uzturēšanas izdevumus?

Nākamais solis ir saprast, kāds suns der konkrētajam dzīvesveidam un mērķiem.

Aktīvam dzīvesveidam derēs enerģisks suns, kam būs iespējams nodrošināt regulāras fiziskās aktivitātes un treniņus.

Dzīvoklim piemēroti mazāk aktīvi suņi, kuriem tīri labi patiks laiskošanās dīvānā. Jāatceras, ka liela izmēra suņi ne vienmēr būs labi mājas sargi, savukārt maza izmēra dzīvnieks nenozīmē, ka tam ir klēpju suņa īpašības.

Kinoloģe Jūlija Siņicina apgalvo, ka suni noteikti nedrīkst ņemt tā brīža esošās popularitātes dēļ. Tieši tā ir biežākā kļūda, ko pieļauj cilvēks, un sekas cilvēku nespējai tikt galā ar konkrēto šķirni var redzēt patversmē.

Vēl viena aktuāla šķirne ir Džeka Rasela terjeri, kurus bieži redzam filmās. Lai gan viņi ir maza izmēra, šie suņi būs labi kompanjoni tikai sportiskiem cilvēkiem ar ļoti enerģisku dzīvesveidu.

Viens no vizuāli pievilcīgākajiem suņiem ir haskijs. To kā mājas mīluli nereti vēlas bērni un arī pieaugušie. Taču sunim ir savdabīgs raksturs - nepieciešama brīvība, nepatīk kontrole un dresūras. Haskijs arī nebūs labs mājas sargs. Nepietiekamas aktivitātes radīs haskijam vēlmi bēgt no mājām.

Lai gan pastāvīgi treniņi palīdz jebkuram sunim apgūt vismaz pamata komandas, ir šķirnes, kuras apmācībai tik viegli nepakļaujas. Tādas šķirnes kā baseti, buldogi, mastifi, šarpeji un pekinieši mēdz būt samērā ietiepīgi pret dresūru neatkarīgā rakstura dēļ.

Dažu suņu uzvedība vairāk līdzinās kaķu domāšanai. Šie suņi ir neatkarīgi, pašpietiekami un inteliģenti, taču darīs to, ko vēlēsies paši, nevis saimnieks. Šādas šķirnes ir čau čau, bladhaundi, buldogi un basendži.

Suņu vidū ir ļoti daudz aktīvā dzīvesveida piekritēju. Kā enerģiskākos var minēt veimāriešus, borderkollijus, amerikāņu Stafordšīras terjerus, pundurpinčerus, kā arī jau pieminētos Džeka Rasela terjerus, bīglus un haskijus.

Šo suņu saimniekiem nepieciešams regulāri nodrošināt mīlulim lielas fiziskās aktivitātes.

Ja topošajam saimniekam ir pacietība un vēlme sunim daudz ko iemācīt, piemērots būs vācu aitu suns, mazie un enerģiskie papiloni, labradori, lojālie dobermaņi, pūdeļi, borderkolliji un zelta retrīveri.

Savukārt dzīvoklim piemērotākie ir kavaliera karaļa Čārlza spanieli, pūdeļi, šitcu, mopši, Jorkšīras terjeri un angļu buldogi. Tie nav prasīgi pret intensīvām fiziskām aktivitātēm.

Ja tomēr cilvēks ir pieņēmis nepārdomātu lēmumu un suņa raksturs neatbilst cerētajam, noteikti jāmeklē palīdzība pie speciālistiem, kas ieteiks labāko risinājumu.

Paturot prātā minētos ieteikumus, ceram, ka ikvienam izdosies atrast savu īsto mājas mīluli un labāko draugu!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti