Pie Usmas izbūvēta 300 metru taka ar skatu uz Moricsalu; izmaksas teju 44 000 eiro

Ventspils novada Usmas pagastā pie Usmas ezera no priežu dēļiem izbūvēta 300 metru gara dabas taka veselīgām pastaigām. No takas paveras skats uz Moricsalu.

Izbūvētā taka ir īpaši pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem, senioriem un ģimenēm ar maziem bērniem. Ir sagatavots arī audio materiāls latviešu un angļu valodā, kuru varēs noklausīties, izmantojot QR koda uzlīmes, kas būs izvietotas uz informatīvā stenda. Pavasarī uz takas paredzēts uzstādīt apmeklētāju skaitītāju, kas ilgtermiņā palīdzēs izvērtēt tūrisma objekta pievilcību.

No dabas takas paveras skats arī uz Moricsalu – vienu no pēdējām maz pārveidotajām teritorijām, kur jau vairāk nekā 200 gadu nenotiek saimnieciskā darbība. Moricsalas unikalitāte ir ļoti vecais mežs, tajā augošie koki sasniedz pat 500 gadu vecumu. Sala ir laba mājvieta retām ķērpju, sūnu un kukaiņu sugām, tā ir vaboļu paradīze un vienīgā zivju ērgļu kolonijas vieta Latvijā, tajā konstatētas 222 tauriņu sugas, dažas no tām nav sastopamas nekur citur mūsu valstī un pat Baltijā. Moricsalas rezervāts iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo dabas teritoriju tīklā "Natura 2000".

Kā portālam LSM norādīja pašvaldībā, Elkraga dabas taka atrodas netālu no Usmas tautas skolas.

300 metru garā pastaigu taka izbūvēta, jo Ventspils novada pašvaldība iesaistījusies “Interreg V-A” Latvijas–Lietuvas programmas 2014.–2020. gadam projektā "Dabas tūrisms visiem" jeb "UniGreen". Takas izbūvi veica SIA "Premium Properties". Objekta izmaksas ir 43 763 eiro, tostarp publiskais finansējums – 29 444 eiro, bet Ventspils novada pašvaldības ieguldījums – 14 318 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti