Pie šosejas Vidzemē novēroti lāči; speciālisti aicina nebaidīties

Sestdien ceļa posmā no Rūjienas uz Valmieru garāmbraucēji novērojuši lāčus. Sociālajos tīklos publicēts aculiecinieka video, kur ceļmalā braucošas mašīnas vēro divi nepieauguši lāči un vēlāk dodas dziļāk mežā. Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis komentē, ka konkrētie lāči ir bijuši ieinteresēti, bet nav bīstami, ja cilvēks nenonāk tuvā un agresīvā kontaktā ar tiem. Lūsis atgādina, ka lāči Latvijā nav medījama suga.

 

"Viņi ziņkārīgi izskatījās. Tomēr viņi ir tādā vidē nokļuvuši ceļa malā. Jauniem dzīvniekiem tas ir raksturīgi, bet tik un tā viņi izvairīsies no cilvēka. Tomēr viņi cilvēkus asociē ar briesmām. Parasti jau nesanāk sastapties ar lieliem plēsējiem mežā. Tas nenozīmē, ka viņu tur nav.

Bet, ja nu tomēr pamana lāci, tad vislabāk ir apstāties un neizdarīt nekādas tādas asas kustības.

Dzīvnieks izvairīsies un aizies ātrāk projām nekā cilvēks. Skriet projām gan nevajadzētu, jo tad dzīvnieks arī... Nekad nevar zināt viņa reakciju uz šādu cilvēku rīcību," stāstīja Lūsis.

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters LūsisSintija Ambote

  Viņš skaidroja, ka Latvijā ir tendence lāču daudzumam palielināties. Tomēr neesot tā, ka lāču skaits būtiski palielinājies. Lāči sastopami Centrālvidzemē un Austrumlatgalē.

  Saistītie raksti
  4 komentāri
  Anonīms lietotājs 35911
  Komentārs par mežu izciršanu nav patiess. Salīdzinot Latviju ar Ulmaņlaikiem - Latvija aizaug! LV meži veica pētījumu, un secināja, ka patiesībā situācija ir pretēja: 1935. gadā Latviju klāja 1,747 miljoni hektāri meža, bet 2015. gadā mežu platība jau sasniedz 3,356 miljoni hektārus. Tātad meža platība ir pieaugusi apmēram divas reizes. Es domāju, ka dzīvās radības mežos ir kļuvis vairāk, jo esam kļuvuši civilizētāki. Kamēr senos laikos, viss kas kustējās bija šaujams un nebija ne par ko jārūpējas, tagad tas tomēr iet uz labo pusi un neesam vairs barbari. Es piemēram pa pieRīgu braukājoties redzu tik daudz dzērvju un stārķu, ar katru gadu vairāk. Kapēc lai ar lāči nesāktu vairāk izdzīvot!?
  Anonīms lietotājs 17619
  pats esmu nikns un izsalcis, labprāt pamielotos un palepotos ar lāča cepeti :DDDDDDD
  Anonīms lietotājs 22483
  Vai tomēr tas nav kaut kā arī saistīts ar to, ka mežu ir palicis ļoti, ļoti maz. Viss ir izcirsts kailcirtēs vai aug nezāļainas, mākslīgas dažus gadus vecas stādītās jaunaudzes pirms dažiem gadiem nocirsti kaliciršu vietā. Tiem zvēriem vienkārši nav kur palikt, nav ko ēst, nav viņiem normālas dzīves telpas. Nesēdēs tak lācis kailcirtē, kur sāk augt labākajā gadījumā nātres un ušņas, sliktākajā dažādas invazīvo sugu nezāles, apķēris vienu no 3 ekoloģiskajiem kokiem, kas tur atstāti.
  Antuuns Antunovichs
  Es lūsim arī neticētu, jo šad tad arī viņš mīl nogaršot svaigu gaļu...lāčiem gan patīk smakojoša
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti