Labrīt

Katalonijā iedzīvotāji gatavojas atzīmēt reģiona nacionālo dienu

Labrīt

Godam nes Latvijas vārdu: Latvijas siers

Pie Ķemeru tīreļa izveidota kukaiņu viesnīca

Pie Ķemeru tīreļa izveidota kukaiņu viesnīca

Netālu no Lielā Ķemeru tīreļa laipas stāvlaukuma izveidota kukaiņu viesnīca. Konstrukciju izveidojusi kāda Dabas aizsardzības pārvaldes praktikante no Francijas. Tā ir apmēram divus metrus augsta, un tajā izveidoti astoņi dažāda izmēra un formas nodalījumi. Kukaiņu viesnīca radīta, lai nodrošinātu kukaiņiem patvērumu un dotu iespēju iepazīt dažādas sugas tuvplānā.  

Konstrukcija atrodas Ķemeru tīreļa mežmalā un izskatās pēc nelielas mājas šķērsgriezumā. Dabas izziņas objekts - kukaiņu viesnīca - turpmāk aicinās iepazīt Latvijas dabā mītošās kukaiņu sugas un to dzīvesveidu.

Ideju veidot viesnīcu nāca no Francijas studentiem, kas veidojuši tādu pie sevis Francijā, bet Ķemeru parkā līdz šim tādu uzmanību kukaiņiem nepievēra, bet idejai atsaucās.

Ideja esot populāra Rietumeiropā, un lielākoties kukaiņu viesnīcas tiekot novietotas tur, kur kukaiņiem vairs nav palicis daudz dabisko slēptuvju, kā pilsētu parkos. Iespējams, līdzīgus objektus citviet Latvijā var veidot arī pašvaldībās, secina Dabas pārvaldes speciāliste Aija Balandiņa.

Ja kāds būs ieinteresēts veidot šādu kukaiņu viesnīcu, Dabas aizsardzības pārvalde labprāt dalīsies ar pieredzi un arī zīmējumiem. Pārvalde arī domā par šādu viesnīcu izveidošanu pie citiem objektiem, bet lielākais ieguvums no tām būtu pilsētās, kur  kukaiņiem ir mazāk iespēju patverties.

Balandiņa papildināja, ka miniatūrajā viesnīcā šobrīd iekārtoti dažādu materiālu “numuriņi” – no veciem zariem, māla podiņiem, bērza tāss, nolietotiem dakstiņiem vai čiekuriem.

Kukaiņu viesnīcai Ķemeru tīrelī izvēlēta stratēģiski nozīmīga vieta – tās tuvumā atrodas gan mežs, gan pļava, gan augstais purvs, līdz ar to paredzams, ka nākotnē šeit uz dzīvi apmetīsies dažādas sugas. Savukārt apmeklētājiem, kas gribēs viesnīcas materiālus papildināt, aicina nest tikai videi nekaitīgus materiālus.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti