Pie barotavām Latvijā janvāra beigās saskaitīti 8000 putni

Janvāra beigās Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) ikgadējā akcijā “Ziņo par putniem dārzā” 213 vietās Latvijā uzskaitīti vairāk nekā 8100 putni, pārstāvot 67 dažādas putnu sugas, informēja biedrības pārstāve Kitija Balcere.

Visdaudzskaitlīgāk ziņotās sugas aizvien ir lielā zīlīte (1519 putni, 171 vietā), lauku zvirbulis (1043 putni, 84 vietās), pelēkā vārna (456 putni 72 vietās), zaļžubīte (449 putni 48 vietās). Taču pie visbiežāk sastopamajām sugām ir minama arī zilzīlīte, kas konstatēta 128 vietās (kopskaitā 324 putni).

“Lai arī, iespējams, laikapstākļu dēļ šogad ziņojumu ir mazliet mazāk, tomēr putnu vērotājiem ir izdevies novērot par 14 sugām vairāk nekā pērn. Interesanti, ka šogad akcijas laikā ķivuļi tika novēroti deviņas reizes lielākā skaitā nekā pērn, savukārt cekulzīlītes – divas reizes vairāk,” akcijas norisi raksturoja LOB ornitologs Andris Dekants, piebilstot, ka reģistrētie dati ornitologiem palīdz apzināt, kur un kādas putnu sugas Latvijā sastopamas ziemas mēnešos.

Interesantākās sugas novērojums pieder Latvijas Ornitoloģijas biedrības Cēsu grupas dalībniekam Sandim Laimem, kurš, uzturoties Cēsīs pie Lauciņu karjera, saskatīja un ierakstīja arī kalnu ķeģa balsi, Latvijā reti sastopamu un neligzdojošu žubīšu dzimtas dziedātājsputnu sugu.

Dzenis barotavā.

Akcijas laikā pērn Latvijā 280 putnu barošanās vietās saskaitīti 9838 putni, pārstāvot 53 putnu sugas. Akcijas “Ziņo par putniem dārzā” mērķis ir saskaitīt putnus dārzā vai pie putnu barotavas, ziņojot par tiem dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē Dabasadati.lv. Ideja par akciju "Ziņo par putniem dārzā" aizgūta no Lielbritānijas, kur putnus dārzos ziemā skaita kopš 1979. gada. Akcija Latvijā norisinās jau sesto gadu, vienlaikus ar šādu pašu aktivitāti kaimiņvalstīs un citviet Eiropā.

Akcija tiek rīkota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Putnu karte
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt