Rīta Panorāma

Sporta fotogrāfs Mikus Kļaviņš iemūžina Latvijas un pasaules līmeņa notikumus

Rīta Panorāma

Harkivā pie artilērijas skaņām pierod pat delfīni

Parīzē bažījas par elektroskūteru ietekmi uz vidi

Pētnieki Francijā: Elektroskūteri arī piesārņo vidi

Tikai dažu gadu laikā īrējami elektriskie skūteri jeb skrejriteņi ir iekarojuši daudzas pilsētas visā Eiropā, tostarp Parīzi un arī – Rīgu. Pēc lietotāju domām, tie ir lēti, ātri, praktiski un, protams, elektriski. Vienlaikus tie ir arī bīstami, jo, lietojot skūterus vieglprātīgi, pastāv augsts risks gūt nopietnas traumas. Aktuālāks kļūst arī jautājums – vai tie patiešām ir labvēlīgi videi.

Pavisam nesen Parīzē veikts pētījums parāda, ka uz katriem desmit kilometriem elektriskie skūteri izdala sešas reizes vairāk CO2 emisiju nekā metro.

Un tikai 13 % gadījumu, kad cilvēki braucienam izmantojuši skūteri, viņi kā iespējamo alternatīvu braucienam būtu varējuši izvēlēties auto, taksometru vai autobusu. Tātad elektriskie skūteri galvenokārt aizstāj mazāk piesārņojošus transporta līdzekļus, secina pētnieki.

Līdz ar to viena lieta ir pilnīgi skaidra – elektrisko skūteru biznesam Eiropā klājas labi, un paredzams, ka ieņēmumi no tā līdz pat 2026. gadam katru gadu pieaugs par aptuveni 15 %. Aktuāls ir jautājums, vai izdosies samazināt to radīto piesārņojumu videi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti