Zināmais nezināmajā

Austrumu un Rietumu kultūrattiecības un valodu atšķirības

Zināmais nezināmajā

Cik "zaļas" ir partiju programmas gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām?

Zaļā ķīmija ienāk kosmētikas nozarē

Pētniece: Saules aizsargkrēmu UV filtri nelabvēlīgi ietekmē koraļļu rifus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Koraļļu rifi izzūd, kam viens no zinātniski pierādītiem iemesliem ir saules aizsargkrēmos izmantotie organiskie ultravioletie (UV) filtri, Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” stāstīja uzņēmuma "Madara Cosmetics" padomes priekšsēdētāja un Latvijas Universitātes pētniece Anna Ramata-Stunda.

Cilvēki UV filtrus lieto pludmalē, tādēļ videi kaitīgās vielas nonāk ūdenī, kur daba nav iemācījusies ar tām tikt galā, skaidroja pētniece.

Nelabvēlīgo ietekmi var mazināt, izmantojot cita veida krēmu formulu.  “Labāku formulu var uztaisīt ar minerālajiem filtriem, kas pilda savu funkciju – filtrē UV starus, aizsargā ādu, bet ir arī ērti lietojami un bez ietekmes uz vidi,” sacīja Ramata-Stunda.

Uzņēmuma "L'Oréal Baltic" zinātnisko projektu vadītāja Ilze Dimanta stāstīja, ka "L'Oréal” saules filtru ietekmi pārbaudīja speciāli izveidotā vides laboratorijā.

“Pierādījās, ka globālā sasilšana ir galvenais iemesls. Tas, protams, nemaina to, ka pie filtriem ir jāstrādā, lai izejmateriāls būtu labs, dabīgs un tie būtu lietošanā droši. Mēs, piemēram, izmantojam filtru, ko iegūst no kampara. Lai pētītu, kā uzlabot saules aizsardzības produktus, ir nepieciešami gadi. Pie tā strādā lielas komandas,” sacīja Dimanta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti