Pētījums: Astotajai daļai pasaules putnu sugu draud izzušana; vairākas no tām sastopamas Latvijā

Astotajai daļai pasaules putnu sugu draud izzušana, liecina jaunākais ziņojums par pasaules putnu stāvokli. Vairākas visā pasaulē apdraudētas putnu sugas sastopamas arī Latvijā – brūnkaklis, ragainais dūkuris vai parastā ūbele, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājs Viesturs Ķerus.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājs Viesturs Ķerus.
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ziņojumā, ko reizi četros gados publicē organizācija "BirdLife International" arī secināts, ka teju pusei no visām putnu sugām vērojama populāciju lejupslīde un tikai 6% putnu sugu populācijas pieaug.

"Ja mēs skatāmies uz iemesliem, kas ir tie draudi šīm sugām, tad dominējošais ir dažādas lauksaimniecības ķīmijas lietošana," skaidroja ornitologs. "Gan zālāju pārvēršana par aramzemēm, gan mežu izciršana lauksaimniecības dēļ, arī neilgtspējīga mežu apsaimniekošana. Iemesli ir arī invazīvās sugas, un arvien vairāk arī – klimata pārmaiņas. Tas ziņojums nerāda tikai dramatisku ainu.

Ziņojums rāda arī zināmu cerību, jo zinātnieki ir aplēsuši, ka no 90. gadu sākuma kādas 20–30 sugas būtu izmirušas, ja nebūtu mērķtiecīgu aizsardzības pasākumu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti