Rīta Panorāma

Publisko fotoattēlu no jaunā "Sekss un lielpilsēta" miniseriāla

Rīta Panorāma

Intervija ar skeletona treneri Ivo Šteinbergu par jauno sportistu atlasi

Peru izrāda lamas par godu Neatkarības dienai

Peru izrāda lamas par godu Neatkarības dienai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Dienvidamerikas valsts Peru galvaspilsētā Limā  par godu valsts neatkarības 200. gadadienai zoodārzā apmeklētājiem izrāda lamu un alpaku ģimenes, kuras arī kļuvušas kuplākas.

Peru gatavojas 200. gadadienas svinībām kopš neatkarības pasludināšanas no Spānijas.

Tam gatavojas arī Limas zooloģiskais dārzs – apmeklētājiem tiek izrādītas tur mītošās lamu, alpaku un vikunju ģimenes. Šīs trīs ir Dienvidamerikas kamieļu sugas. Tradicionāli novērtē to mīksto un silto vilnu, kas īpaši noderīga kalnu reģionā, kas atrodas tūkstošiem metru virs jūras līmeņa. Limas zoodārzs iepazīstināja arī ar mēnesi vecu alpakas mazuli vārdā "Paquita".

“Gatavojoties divu gadsimtu neatkarības gadadienai, vēlējāmies prezentēt savu Dienvidamerikas kamieļveidīgo kolekciju, iepazīstinot arī ar jaunu alpakas mazuli,” stāstīja  zoodārza pārstāve Pilara Martinesa.

Peru Neatkarības dienu svinēs šī mēneša nogalē – 28. jūlijā. Tā kā pandēmija vēl nav beigusies, pastāv raizes, ka svinības varētu radīt labvēlīgu augsni Covid-19 izplatībai. Limas zooloģiskais dārzs durvis neslēgs, taču pieprasīs visiem apmeklētājiem ievērot sociālās distancēšanās un citus drošības pasākumus. Pērn, sākoties pandēmijai, zoodārzs bija spiests slēgties uz vairākiem mēnešiem. Bez ienākumiem no  apmeklētājiem tas nonāca neapskaužamā situācijā, jo no ieejas biļetēm tika finansēta arī dzīvnieku barošana.

“Ievērojam drošības pasākumus attiecībā uz visu savu personālu, jo apmeklētāju tagad nāk vairāk. Tāpat mēs lūdzam arī apmeklētājus parūpēties par drošību, piemēram, distancēšanās, sejas maska,” norādīja zoodārza pārstāve.

Kas attiecas uz lamām, alpakām un vikunjām – Peru iedzīvotāji ne bez pamata lepojas ar izstrādājumiem no šo dzīvnieku vilnas. Augstākās kvalitātes audums maksā pat vairākus  simtus dolāru kilogramā, un senās inku impērijas laikos augstākās raudzes materiālu bijis ļauts valkāt tikai karaliskās ģimenes locekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti