Dienas ziņas

Latvijā nogādā ASV helikopterus «Blackhawk»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pēc skolēnu iniciatīvas atjaunos skvēru

Pēc skolēnu iniciatīvas Baltinavas ciemā atjaunos skvēru

Vides iniciatīvu kustība "100 darbi Latvijai" iekļauta valsts simtgades svinību oficiālajā programmā. Jau tagad veicamo darbu interaktīvajā kartē var redzēt 60 dažādas iedzīvotāju ierosmes vides uzlabošanai. Pavisam drīz tām tām pievienosies Baltinavas jauniešu ideja atjaunot skvēru savā ciemā. 

Unikāls aktivitāšu centrs "Žirafe", zaļās mācību klases āra vidē, lielizmēra domino – tās ir tikai dažas no skolēnu piedāvātajām idejām, kas piedalījās SIA "ZAAO" organizētajā skolēnu konkursā, kas saistīts ar iniciatīvu projektu "100 darbi Latvijai".

Konkurss aizvadīts 18 SIA "ZAAO" darbības reģiona pašvaldībās trīs vecuma kategorijās. Kopā saņemta 41 iniciatīva un kopējais dalībnieku skaits pārsniedzis 1000 skolēnu. 

"Iesaistīti gan vecāki, gan omītes ar opīšiem ar savu radošumu, dzīves pieredzi, darba rokām," teica "100 darbi Latvijai" projektu vadītāja  Sandra Galgāne.

Baltinavas vidusskolas 10. klases audzinātāja Anita Ločmele atzīst, ka bērni sākotnēji neesot bijuši sajūsmā par projektu. "Bet, kad pienāca laiks strādāt, tad viņi strādāja ļoti sirsnīgi. Svarīgākais ir tas, ka mēs vienu mazu stūrīti esam apņēmības pilni sakārtot."

Baltinavas vidusskolas 10. klases skolēnu projekts, kurā plānots labiekārtot nelielu teritoriju pie vietējās pasta ēkas, konkursā esot uzvarējis ar vienbalsīgu žūrijas atbalstu.

"Pie projekta mēs diži ilgi nestrādājām. Manuprāt, viss bija viegli izdarāms. Tas viss, protams, noderēs mums pašiem, arī mūsu novadam," teica Baltinavas vidusskolas 10. klases skolniece Dace.

Viņas klasesbiedrene Megija stāsta: "Sākumā mēs uzzīmējām skici, mums bija ideju daudz, bet tomēr mēs palikām pie vienas konkrētas, ka ņemsim ģerboni. Savs novads ir tālāk kaut kur jāizrāda, lai par to kaut ko dzirdētu."

Sākumā skvēra labiekārtošana notikšot pašu spēkiem – iesaistot skolēnus, to vecākus, arī vietējos zemniekus un uzņēmējus. 

"Pieaugušo te paliek arvien mazāk, un jaunieši aizbrauc. Un, es domāju, ka bērni ir malači, ka izdomāja tādu projektu," teica Baltinavas iedzīvotāja Tamāra.

Darbs gan vēl jāizpilda un jāpiesaka mājaslapā "100 darbi Latvijai". Tad gan skolēnu projektu par Baltinavas skvēra sakārtošanu varēs atrast "100 darbi Latvijai" interaktīvajā kartē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti