Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Aicina kļūt par ģimenei draudzīgu darbavietu

Panorāma

R. Petravičas un S. Ģirģena paveiktais

Dabā atgriežas divi ronēni

Pavasarī izglābtie ronēni Grīva un Melluzis palaisti atpakaļ jūrā

Ceturtdien, 3. jūnijā, no Rojas ostas Rīgas jūras līča ūdeņos palaida divus pavasarī jūras krastā izglābtus un Rīgas Zooloģiskajā dārzā izaugušus pelēkos roņus Grīvu un Melluzi, Latvijas Radio informēja Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Māris Lielkalns, Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvisTālis Eipurs
Ūdeņos ronēnus ieveda Jūras spēku Patruļkuģu eskadras krasta apsardzes kuģis KA-08 “Saule”. Krasta apsardzes  kuģa pagaidu pasažieriem jau trešdien, 2. jūnijā, uz muguras tika piestiprināti satelītraidītāji, kas ļaus izsekot roņu gaitas Baltijas jūras plašumos.

 

Pirms divarpus mēnešiem līdzīgā veidā Jūras spēku Patruļkuģu eskadras krasta apsardzes kuģis KA-14 “Astra” no Ventspils ostas piestātnes jūrā izveda zoodārzā dzimušo pelēko roni Irbi, kura, kā liecina uztvertie satelītraidītāja dati, krietni paceļojusi pa Baltijas jūru, šobrīd jau ilgāku laiku uzturas Dānijai piederošās Bornholmas salas  un Ertholmenes arhipelāga apkaimē.

Ronei Irbei vārds tika rasts Rīgas zoodārza roņu atbalstītājas Ventspils pilsētas iedzīvotāju vidū izsludinātā konkursā, savukārt krastā izglābtie ronēni saņēma vārdus, kas darināti no to atrašanas vietas.

Novārgusī Grīva 30. martā tika atvesta no Daugavgrīvas pludmales, bet savainotais Melluzis zoodārzā nokļuva 19. aprīlī no Mellužiem. Lēmumu par nepieciešamību novārgušos ronēnus nogādāt zoodārza karantīnā atbilstoši likumam pieņēma Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti.

Grīva un Melluzis tika atlaisti Rīgas jūras līcī iespējami tuvu Sāmsalai, kuras piekrastes saliņas ir vairuma pelēko roņu dabiskās dzemdību vietas, lai pārbaudītu, kā atšķirīga izlaišanas vieta un laiks ietekmē ronēnu uzvedību un ceļojuma maršrutu.

Bažas radīja tas, ka atšķirībā no Irbes, kuru baroja māte, abi izglābtie ronēni barību saņēmuši no cilvēka rokām un tieši cilvēka tuvumā tie varētu cerēt saņemt barību, tāpēc līča Kurzemes krasta pludmaļu apmeklētājus aicināja, pamanot krastā roni ar labi pamanāmu satelītraidītāju uz skausta, tam netuvoties un ziņot Rīgas Zooloģiskajam dārzam. 

Ņemot vērā kāpjošo ūdens temperatūru jūrā un pamatīgos tauku krājumus, ronēniem vismaz dažas nedēļas citas briesmas, izņemot cilvēku uzbāzību un zvejnieku tīklus, nedraud. Arī šo roņu ceļam Baltija jūrā varēs sekot līdzi Rīgas zoodārza mājaslapā  un "Facebook" profilā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt