Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Rietumvalstis sola papildu militāro atbalstu Ukrainai

Intervija ar patversmes “Ulubele” pārstāvi Diānu Eleksi

Patversmes pārstāve: Adoptējot dzīvniekus senioru vecumā, labāk zināms dzīvnieka raksturs

Lielākajā dzīvnieku patversmē Latvijā "Ulubelē" Atvērto durvju diena notiks 15. oktobrī no pulksten 12 līdz 14. "''Ulubeles'' durvis ir atvērtas vienmēr, bet šis ir tāds pasākums, kur aicinām visus vienkopus," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" stāstīja patversmes "Ulubele" pārstāve Diāna Elekse. "Ik dienu katrs, kurš vēlas, var atbraukt un apskatīties, kā mēs dzīvojam un kas dzīvo pie mums."

Atvērto durvju dienā īpaša vērība tiks veltīta "Ulubeles" opīšiem un omītēm – suņiem un kaķiem, kuri jau sasnieguši astoņu gadu vecumu. Šiem četrkājainajiem draugiem parasti ir visgrūtāk atrast jaunās mājas.

""Ulubelē" diemžēl senioru skaits palielinās, un šobrīd mums ir 158 seniori, kuri ļoti gaida iespēju doties mājās," skaidroja Elekse. "Mums jau sešus gadus darbojas programma, ar kuras palīdzību iedrošinām cilvēkus adoptēt gados vecākus dzīvniekus.

Ar šīs programmas palīdzību dodam iespēju pēc adopcijas saņemt veselības polisi – tas nozīmē veterināro aprūpi līdz mūža galam uz "Ulubeles" rēķina."

Programma iedrošinājusi ne vienu vien cilvēku adoptēt ne tikai jaunus un skaistus dzīvniekus, bet arī nobriedušus un gados vecākus suņus un kaķus.

"Kaut arī mēdz teikt – vecu koku nepārstādīsi –, iesaku atbraukt uz patversmi un ieskatīties viņiem acīs, iepazīties ar viņiem, tad redzēsiet, cik ļoti viņi grib mājās un novērtē to, ka viņus pamana," skaidroja Diāna Elekse.

"Gados vecos dzīvniekus vērts adoptēt tieši tāpēc, ka raksturs ir nobriedis, un ir zināms, kāds ir šis raksturs, kāda ir dzīvnieka daba – aktīvāka vai mierīgāka; vai dzīvnieks ir komunikabls vai vienpatis."

Atvērto durvju dienā ar dzīvniekiem varēs iepazīties senioru parādē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti