Dienas ziņas

Skolēni izvēlas nākotnes profesiju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dzīvnieku patversmes atbalstu rod projektu īstenošanā

Patversme Latgalē palīdz gan pamestajiem suņiem un kaķiem, gan dzīvnieku mazturīgajiem saimniekiem

Dzīvnieku patversme “Otrā māja” Daugavpils novadā izveidota pirms vairāk kā diviem gadiem. Tās teritoriju veido trīs hektāri zemes. Te atrodas privātmāja ar istabu 20 kaķiem, bet pagalmā izvietoti voljēri 30 suņiem.

Gada garumā visas vietas patversmē lielākoties ir aizpildītas. Lai uzturētu dzīvniekus patversmē ar pašvaldības atbalstu vien nepietiek, svarīgs ir arī līdzcilvēku un labdarības organizāciju atbalsts.

Ziemā patversmē visvairāk trūkst segu un ēdiena.

"Sausā barība ļoti ātri aiziet. Dzīvnieki ziemā daudz vairāk ēd. Mēs katru dienu tagad vāram četrus kastroļus ar siltu putru. Aiziet sausā barība kucēnu barošanai, lielo suņu barošanai, kuri putru neēd," stāsta biedrības "Otrā māja dzīvniekiem" valdes locekle Žaneta Sosnare.

Ēdiena nodrošināšanai un infrastruktūras uzlabošanai biedrība gūst papildus finansējumu, īstenojot projektus un organizējot labdarības pasākumus.

Daugavpilī notiek koncerti, kur aktīvi iesaistās arī novada jaunākā paaudze, rastas arī vairākas citas idejas ziedotāju intereses piesaistei.

"Pie mums regulāri notiek labdarības kiosks dažādās pilsētas vietās. Tāpat mēs braucam arī uz citām pilsētām. Tas ir skaists pasākums, kur iespējams ziedojuma vietā paņemt sev kādu suvenīru, rokdarbu vai kādu lietu," stāsta Sosnare.

Starptautisku projektu gaitā apgūts līdzfinansējums voljēru skaita palielināšanai, bet divi projekti īstenoti ar Ināras un Borisa Teterevu fonda palīdzību. Darbinieki tā rūpējas gan par patversmes dzīvnieku veselību un drošību, gan arī sniedz palīdzību dzīvniekiem visā novadā.

"Ja pirmais projekts, bija saistīts tikai ar bezsaimnieku kaķiem," norāda Sosnare, "tad otrajā projektā mēs palīdzējām ģimenēm ar maznodrošināto statusu, kam pieder kaķīši un kaķenītes. Palīdzējām arī viņiem sterilizēt šos dzīvniekus. Jo šādām ģimenēm viņu ir ļoti daudz," saka Sosnare.

Biedrības “Otrā māja dzīvniekiem” dibinātāji savu darbu veic brīvprātīgi labdarības nolūkā. Jau drīzumā patversmē iecerēts veikt paplašināšanas darbus, kārtējo reizi paļaujoties uz projektu un ziedotāju labvēlību. Patversmes darbinieki gan cer, ka turpmāk dzīvnieku patversmēm lielāku vērību pievērsīs arī valsts un pašvaldības.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt