Pašvaldība neiesaka peldēties Rēzeknes upē

Pēc saņemtiem institūta "Bior" veikto analīžu rezultātiem par ūdens kvalitāti Rēzeknes upē  pašvaldībā iesaka tajā nepeldēties konstatētā pārsniegta zarnu enterokoka un E.coli skaita rādītāju normas dēļ, informēja Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā.

Vietvarā arī atgādināja, ka Rēzeknes upē nav oficiālas peldvietas un katrs peldētājs pats atbild par savu drošību un veselību. Tikmēr Kovšu ezera oficiālajā peldvietā ūdens kvalitāte atbilst normai un ir atļauts peldēties.

Ūdens paraugos laboratorijā tiek noteikti divi mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņas (Escherichia coli jeb E.coli) un zarnu enterokoki, to koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji ir kā indikators iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai, kas var saturēt slimības izraisošās patogēnās baktērijas un vīrusus.

Paralēli ūdens paraugu ņemšanai speciālisti novērtē peldvietas arī vizuāli un pievērš uzmanību ūdens krāsai, peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī iespējamam zilaļģu savairošanās procesam, skaidroja pašvaldībā.

Nākamās ūdens pārbaudes plānots veikt 2. un 30. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti