Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Abavas rumba varētu kļūt par dabas pieminekli

Dienas ziņas

Piena krīze nav krahs?

Latvijas simtgadei par godu stāda ozolus

Par godu Latvijas simtgadei stāda ozolus

“Ozolu stāsti” - tā ir kampaņa visā Latvijā, kurā  iecerēts, ka līdz valsts simtgadei katrs Latvijas iedzīvotājs iestāda vismaz vienu ozolu. Šajā gadā akcija notikusi piecās Latvijas vietās - Kuldīgā, Cēsīs, Ikšķilē, Tērvetē un nupat Baltinavā. Idejas autori cer sagaidīt, ka šis kļūst par sabiedrības projektu, kurā cilvēki paši pēc savas iniciatīvas stāda ozolus Latvijas nākotnei. 

Lai varētu stādīt ozolus, no sākuma ir jāsalasa zīles. Tās kopā zem kuplākajiem Baltinavas ozoliem, nokritušās lapas čaukstinot, meklēja skolēni, skolotāji un paši akcijas idejas autori - producents Atis Balodis un mūziķis Kārlis Kazāks.

"Mēs gribam paši atcerēties un citiem arī pastāstīt, kas ir ozols, un visvieglāk to ir izdarīt, atrodot zīli, iesējot, rūpējoties par ozolu, aizdomājoties par to lietu, kas nav mums pašiem. Mēs iesējam ozolu, un paši šos ozolus nepiedzīvosim, tā ir forša sajūta," sajūsmināts ir mūziķis Kārlis Kazāks. Ideja, ka Latgalē jādodas ozolus stādīt tieši uz Baltinavu, pieder Kārlim. Viņam citu projektu ietvaros šī vieta un cilvēki ir palikuši siltās atmiņās.

Paši baltinavieši par to ir lepni, apzinoties, ka mazākais novads Latvijā spēj pastāvēt un izcelties. "Garā mēs esam ļoti stipri, un mēs ceram, ka mēs kļūsim vēl stiprāki; nav tā, ka pie mums jaunatne nedzimst, pie mums ir jauni, kas dzimst, ir ģimenes, kas pārceļas, bet gara stiprumā mēs būsim arvien stiprāki un stiprāki," pavēstīja Baltinavas novada domes priekšsēdētāja Lidija Siliņa.

Kopā ar jauniešiem skolas pagalmā tika iestādītas teju 2600 ozolzīļu, nākamajā vasarā tās būs izdīgušas par nelieliem ozolu stādiem,  kas tiks pārstādīti tālāk. "Es domāju, ka dzīvā veidā tā ir dzimtenes mīlestība, kas izpaužas praktiskā darbībā, ka mēs šodien kopā vācām zīles un izaugs ozoli, kas veltīti Latvijas simtgadei. Tas ir stiprums, dzimtās vietas saknes, tās ir mūsu Latvijas, mūsu Latgales saknes," uzskata Baltinavas vidusskolas direktors Imants Slišāns.

Akcijas idejas autori, ierodoties dažādās Latvijas vietās, ir vien kā iniciatori pašiem cilvēkiem sasparoties un radīt ikdienā sev svētku sajūtu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt